TOPlist

Xiaomi Piston 3: nová generace povedených sluchátek přichází

Xiaomi Piston 3 titulka

Povedená a velmi oblíbená špuntová sluchátka Xiaomi Piston 2, jejichž recenzi jsme vám na SvětAndroida.cz přinesli již dříve, se dočkala nové, v pořadí tedy třetí, generace. Změny se tentokrát netýkají pouze drobných vylepšení „papírových“ parametrů, ale také kompletně přepracovaného designu sluchátek. A že se přinejmenším vzhled u nových Xiaomi Piston 3 povedl, dokazuje například prestižní designerské ocenění Reddot 2015, které si tato sluchátka vysloužila.

xiaomi piston 3 1

Xiaomi Piston 3 oproti svému předchůdci nabídnou na první pohled značně pozměněnou konstrukci sluchátek samotných. Nově by dle fotografií měl být jejich tvar ergonomičtější a díky použití plastu se také sluchátka nejspíše stanou pohodlnějšími na nošení. Jednou z velmi mála nevýhod sluchátek Piston 2 byly totiž ostré kovové hrany, které se mohly některým uživatelům nepříjemně zařezávat do uší. Širší využití plastu však neznamená, že by Xiaomi u svých populárních špuntů zanevřelo na kov. Ba možná naopak, jelikož podstatná část konstrukce je tvořena eloxovaným hliníkem. Z něj je zhotoven také ovládací panel s trojicí tlačítek a mikrofonem, který se přesunul a již se nenalézá u rozdělení kabelu pro pravé a levé sluchátko, nýbrž výše, přímo na drátu, vedoucímu k jednomu ze sluchátek. Toto umístění je z našeho pohledu praktičtější hned ze dvou důvodů. Prvním je snazší dosažitelnost tlačítek a druhý souvisí s lepším zachycováním hlasu, například při hovoru. Zachován zůstal například kabel s textilní izolací, který působí velmi příjemně, avšak na předešlých sluchátkách Piston 2 se po nějaké době používání třepil. Zůstal také zlacený, 3,5mm jack konektor.

Xiaomi Piston 3

Vylepšení, kterými nová generace Xiaomi Piston prošla, se však netýkají pouze vzhledu. Při pohledu do technických specifikací si můžeme všimnout změn u impedance. Odpor totiž u nového modelu vzrostl z 16 na 32 Ohmů. To, obecně vzato, znamená, že sluchátka budou vyžadovat o něco vyšší napětí ze zdroje zvuku, avšak měla by zase na oplátku nabídnout kvalitnější zvuk. Zvýšila se také citlivost, konkrétně z 93 na 98 dB, díky čemuž by sluchátka měla i při vyšší impedanci nabídnout více než dostatečnou maximální hlasitost.

xiaomi piston 3 2

První čínští obchodníci s mezinárodní působností již zařazují nová špuntová sluchátka Xiaomi Piston 3 do své nabídky za cenu okolo 25$ (cca 630 Kč). K dispozici by opět měla být i růžová „krystalová“ verze s kamínky Swarovski Elements.

Xiaomi Piston 3rd Generation Edition Earphone Unboxing at ibuygou.com

Xiaomi Piston 3rd Generation Edition Earphone Unboxing at ibuygou.com

Specifikace v bodech

  • délka kabelu: 1,25 m
  • citlivost: 98 dB
  • typ konektoru: 3,5mm jack, pozlacený
  • impedance: 32 Ohm
  • příkon: 5 mW
  • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • hmotnost: 14 g
  • funkční tlačítka: ano, 3
  • mikrofon: ano

Jak se vám nová sluchátka Xiaomi Piston 3 líbí?

Zdroj: mi.com, ibuygou.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)