TOPlist

Xiaomi nezapomnělo! Nová generace tabletů je skutečně v přípravě a Čechy možná překvapí

xiaomi pad 7 ilustrace (1) (1)
  • Vydáním Padu 6S Pro to pro tablety letos zřejmě nekončí
  • Výrobce momentálně připravuje řadu Xiaomi Pad 7
  • Čechy by mohla překvapit, TOP model může přijít i k nám

Začátkem letošního roku Xiaomi uvedlo nový tablet Pad 6S Pro, který se dokonce podíval i na český trh. My jej ocenili zejména pro jeho velký displej s plynulou obnovovací frekvencí, vysoký výkon zajištěný čipsetem na vlajkové úrovni anebo příjemně rychlým nabíjením. Jeden si mohl myslet, že toto zařízení představuje jakousi náhradu za sedmou generaci Xiaomi Padu. A ono jí skutečně je, akorát pouze dočasnou.

Xiaomi na novou řadu tablet skutečně nezapomnělo a momentálně ji má v přípravě. Upozornil na to server XiaomiTime, jenž nalezl zmínku o zařízeních Xiaomi Pad 7 a Xiaomi Pad 7 Pro v kódu nadstavby HyperOS. Zda se časem ukáže i větší varianta s označením typu Xiaomi Pad 7 Max, zatím není jasné.

Xiaomi Pad 7

Pro nás z České republiky si výrobce patrně přichystá jedno skvělé překvapení. Tablet Xiaomi Pad 7 Pro tentokrát údajně nebude exkluzivní pro Čínu, a tak bychom se výkonné mobilní alternativy pro notebook mohli dočkat i na našem trhu. Už vůbec to, že k nám dorazil Xiaomi Pad 6S Pro, jsem osobně považoval za zázrak. Rozhodně si myslíme, že globální uvedení Xiaomi Padu 7 Pro by bylo dalším správným krokem.

V souvislosti se specifikacemi zatím bohužel nemáme žádné detaily. Osobně bych si dovolil tipnout, že Xiaomi Pad 7 Pro dostane čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, anebo přinejhorším Snapdragon 8s Gen 3. Stejně tak aktuálně není jasné, kdy přesně Xiaomi hodlá své nové tablety doručit na pulty obchodů. Zkrátka a dobře, na více podrobností si ještě budeme muset počkat.

Máte nějakou zkušenost s tablety Xiaomi?

Zdroje: XiaomiTime, Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)