Představení řady Xiaomi Pad 7 se blíží. Výbava bude (téměř) bez kompromisů

xiaomi pad 6 tablet android
  • Řada Pad od Xiaomi patří k nejprodávanějším Android tabletům
  • Čínská firma podle všeho chystá nástupce s lepším čipem
  • Odhalit by se mohl zkraje příštího roku

Tablety řady Xiaomi Pad 6 se ukázaly v březnu letošního roku, avšak Pro model zůstal exkluzivní pouze pro Čínu, standardní verze se prodává v Česku od července a mimochodem jsem jej u nás na webu recenzovali. Postupně se ale začíná hovořit o nástupci. Ten by měl být dle leakera Digital Chat Station vybaven opět velmi solidně.

Jen pro rekapitulaci, řada Xiaomi Pad 6 v tuto chvíli zahrnuje tři modely – standardní, Pro a Max se 14″ displejem. U nás se ale prodává jen ta nejlevnější a čínská firma podle všeho připravuje nástupce. Leaker Digital Chat Station se na čínské sociální platformě Weibo pochlubil s údajnými specifikacemi modelu Xiaomi Pad 7 Pro. Podle něj bude opět vybaven LCD displejem, ani příští rok se tedy nedočkáme AMOLEDu. Zachová si však jemné rozlišení a 144Hz obnovovací frekvenci.

Xiaomi-Pad-7-Pro digital chat station

Tablet má nabídnout podobný designový jazyk jako nedávno představená řada Xiaomi 14, včetně čtvercového ostrůvku fotoaparátů. Co se týče výkonu, postará se o něj přetaktovaná verze Snapdragonu 8 Gen2 s maximální frekvencí 3,36 GHz, který tak nahradí dosavadní Snapdragon 8+ Gen1. Čínský gigant má v plánu v 1. čtvrtletí 2024 odhalit telefon Xiaomi 14 Ultra. Na stejné akci by se teoreticky mohla odhalit i nová rodina těchto tabletů.

Koupili byste si tablet od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)