Těšte se: Tablet Xiaomi Pad 6 má mnohá generační vylepšení

Xiaomi Pad 6 specifikace parametry pozvánka

V rámci velké produktové prezentace, kterou chystá na úterý 18. dubna čínská společnost Xiaomi, se kromě telefonů série Xiaomi 13 Ultra či náramku Xiaomi Smart Band 8 dočkáme i tabletu Xiaomi Pad 6. Příchod nástupce velmi úspěšného loňského modelu byl již oficiálně potvrzen a výrobce současně, jako již tradičně, vypouští na sociální sítě obrázky s některými parametry. Už teď tedy víme, že nová generace Xiaomi tabletů bude opět velmi žádané zboží.

Klasická verze Xiaomi Pad 6 bude po stránce výkonu vycházet z loňské Pro varianty (ta se u nás neprodávala) a poběží v ní procesor Snapdragon 870. Xiaomi Pad 6 Pro bude pohánět Snapdragon 8+ Gen1. Čínská firma rovněž odhalila, že oba tablety budou mít displeje se 144Hz frekvencí (loňské měly 120Hz), jemností 309 PPI a rozlišením 2,8K. I počet pixelů na obrazovce tedy vzroste, přičemž s největší pravděpodobností dojde na 11″ úhlopříčky.

Baterie minimálně v jednom tabletu by měla mít kapacitu 8 600 mAh a 67W nabíjení. Bokem od oficiálních informací jeden z úniků mluví například i o konektoru USB 3.0, vylepšeném obrazovém standardu HDR10+. Ceny zatím neznáme.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik tipujete, že budou tablety Xiaomi Pad 6 stát?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)