Xiaomi Pad 6 Max bude velký tablet se solidní porcí výkonu

Xiaomi Pad 6 Max

Společnost Xioami v těchto dnech postupně uvádí na globální trhy novou generaci svého tabletu. Ovšem zatímco pro většinu světa alespoň zatím nabízí „pouze“ základní Pad 6 a výkonnější Pad 6 Pro zatím střeží na domácím trhu, výrobce podle všeho potichu připravuje uvedení ještě lepší varianty v podobě tabletu Xiaomi Pad 6 Max.

Vysoký výkon a velký displej v hlavní roli

Jak se zdá, tak trend zvětšování displejů zasáhl nejen trh s chytrými telefony, ale také ten s tablety. Když se nad tím zamyslíme, dává to smysl. Zatímco dřív tablety začínaly někde u úhlopříčky 7″, dnes by takové zařízení ztrácelo smysl. Vždyť velká část, i levných, telefonů má úhlopříčku přes 6,5″ – byť tedy v protáhlém formátu. Zatímco spodní hranice úhlopříčky displeje u tabletů běžně začíná kousek pod 9″, posunula se i hranice horní a na trh se dostaly tablety s obří úhlopříčkou i přes 14″.

Xiaomi Pad 6 Max

To sice patrně nebude případ přímo zmiňovaného Xiaomi Pad 6 Max, v porovnání se staršími, 11″ příbuznými se jeho obrazovka přece jenom poměrně citelně zvětší a to na 12,4″. Zdá se tedy, že Xiaomi zopakuje stejný postup jako u předešlé generace svého tabletu a dvě menší varianty doplní třetí alternativou s větším displejem. Jen tentokrát na větší tablet nebudeme muset čekat rok neboť, jak se zdá, Xiaomi Pad 6 Max se své premiéry dočká již příští měsíc.

Xiaomi Pad 6 Max

Název tabletu byl potvrzen již dříve na základě informací pocházejících z certifikace Bluetooth SIG. Nově se ke zdrojům informací o připravovaném tabletu připojuje také záznam z čínské certifikační agentury, která potvrzuje 67W rychlonabíjení. Dle nepotvrzených informací pak výrobce patrně zvolil stejný postup jako v případě loňského Xiaomi Pad 5 12.4 a novinka má vycházet z tabletu Xiaomi Pad 6 Pro. Stejně jako ten tak nabídne výkonný Snapdragon 8 Gen 1+. Další nepotvrzené informace pak hovoří o použití IPS displeje se 144Hz obnovovací frekvencí, 2,5k rozlišením a podporou Dolby Vision.

Jaká je podle vás optimální úhlopříčka pro tablet?

Zdroj: 91mobiles.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)