Windows 11 běží opět na tabletu Xiaomi Pad 5. Jaký je výkon?

xiaomi pad 5 windows 11

Už na konci listopadu loňského roku se objevil tablet Xiaomi Pad 5, který běžel na systému Windows 11. Pokud jste náš původní článek nečetli, určitě na něj mrkněte. Jeden z dalších vývojářů však posunul běh operačního systému od Microsoftu na ještě lepší úroveň a podařilo se mu spustit benchmark Geekbench.

Windows 11 běží na tabletu Xiaomi Pad 5

Samozřejmě byl použit systém Windows 11 ARM64 edice, aby se vůbec povedlo jej spustit na (původně) Android tabletu. Geekbench odhalil, že si na jedno jádro vysloužil čipset Qualcomm Snapdragon 860, který v tomto zařízení tiká skóre 465 bodů v případě testu na jedno jádro, v multijádrovém pak 1992 bodů. Výkon je tedy o poznání nižší, než na Androidu, kde tablet dosáhl na skóre 780, respektive 2800 bodů. Stále je ale systém Windows na Xiaomi tabletu poměrně dobře použitelný.

Jediné s čím má vývojář vystupují na čínské síti Weibo pod jménem @PaluRookie problém je nefunkční grafický čip a také ovladač pro PEPs (Platform Extension Plug-ins). Stále svůj boj ale nevzdává a věří, že se mu obě věci podaří zprovoznit.

Používali byste Windows na Android tabletu?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)