Windows 11 běží na tabletu Xiaomi Pad 5 překvapivě dobře

xiaomi pad 5 windows 11

Společnost Xiaomi před nějakým časem představila dva velmi zajímavé tablety Mi Pad 5 a Mi Pad 5 Pro, které nabízejí skvělý poměr cena/výkon a tikají v nich výkonné čipsety od Qualcommu. Samozřejmě běží na upraveném systému MIUI pro tablety, avšak nyní se povedlo jednomu z uživatelů na tablet dostat Windows 11 ARM. Po zařízeních jako je Lumia 850, Xiaomi Mi 8, OnePlus 6T a dalších se tedy operační systém od Microsoftu podařilo spustit na dalším Android zařízení.

Windows 11 se podařilo spustit na tabletu Xiaomi Pad 5

Uživatel @Sunflower2333 se pochlubil s videem, na kterém je vidět tablet Xiaomi Pad 5 běžící na systému Windows 11 ARM. Tablet je i na systému, pro který očividně není určen plynulý a dokonce je možné používat 2K rozlišení. Kutil dodal, že snížil frekvenci jednotlivých jader na čipsetu Snapdragon 860, aby zvýšil výdrž baterie.

Xiaomi Mi Pad 5 running Windows 11

Xiaomi Mi Pad 5 running Windows 11

Samozřejmě nelze očekávat, že se Windows v nejbližší době dočká nějaké podpory ze strany Xiaomi, na druhou stranu je skvělé vidět, že kdybyste potřebovali, Windows do Android tabletu dostanete.

Využili byste Windows na Android tabletu?

Zdroj: gizmochina

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)