TOPlist

Senzační chytrá myčka Xiaomi! Nádobí zbaví bakterií, vypadá skvěle a můžete ji ovládat mobilem

xiaomi mijia myčka
  • Xiaomi Mijia P2 je nová chytrá myčka s hromadou funkcí
  • Ke správnému umytí napomáhá AI, která zároveň šetří vodu
  • Firma tvrdí, že z nádobí dostane 99,9999 % bakterií a virů

Společnost Xiaomi v posledních týdnech v Číně představila několik nových produktů, mezi ty nejzajímavější patří dostupné Mini LED televizory, výrobce se snaží však už nějakou dobu prosadit také na trhu s bílým elektrem. Posledním důkazem je myčka Xiaomi Mijia P2. Tento chytrý spotřebič je k dispozici za 5 999 juanů (asi 20 000 korun bez daně), což není málo peněz, na druhou stranu přináší vychytávky, o kterých si mohou nechat konkurenti zdát.

Můžeme začít třemi režimy mytí – horní, dolní a mytí celého prostoru. Optický senzor v kombinaci s AI monitorují stav znečištění každé 2 sekundy a automaticky vybírají nejlepší program, upravují dobu mytí i spotřebu vody. Myčka je dále vybavena technologií vířivého ostřikování s třívrstvými ostřikovacími rameny a pěti úrovněmi vodních trysek. Tyto nástroje by měly zajistit, že se voda dostane na každý kousíček nádobí. Myčka si poradí s 16 sadami standardního nádobí i jídelních hůlek. Jinými slovy si na jedno umytí poradí s až 116 kusy nádobí, takže by ji mohla využívat i menší restaurace.

Myčka Xiaomi Mijia P2 se pyšní chytrým mycím programem, který automaticky upraví množství potřebného mycího prostředku na základě nečistot na nádobí. Jedna 450ml náplň vydrží přibližně 2 týdny, záleží ale pochopitelně na vaší „spotřebě“. Myčka využívá k mytí s horkou vodu o teplotě 75 °C, která dle společnosti eliminuje 99,9999 % bakterií a virů z nádobí. Pro dlouhodobou ochranu před bakteriemi je navíc vybavena třístupňovou technologií sušení. Prvním stupněm je horký vzduch o teplotě 115 °C, druhým automatické otevírání a zavírání dvířek pro dodatečné sušení a třetím sušení při zbytkové teplotě.

Kromě tlačítek na myčce lze produkt ovládat také skrz aplikaci Xiaomi Mijia, případně hlasovým asistentem XiaoAI, takže ji můžete pustit i v momentech, kdy nejste doma. Co se týče dostupnosti, těžko si představit, že ji čínský gigant bude nabízet mimo svou domovinu, což je rozhodně škoda. Podobné produkty by si jistě dokázaly najít místo i v Evropě, případně na jiných kontinentech.

Koupili byste si chytrou myčku od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)