Xiaomi v Evropě začalo prodávat outdoorovou kameru s 2K videem, nestojí ani 2 tisíce

xiaomi bezpečnostní kamera
  • Xiaomi v Evropě ukázalo novou bezpečnostní kameru
  • Chlubí se 2K rozlišením, nočním viděním i hlasitým alarmem
  • Prodává se za necelých 70 eur (asi 1 700 korun)

Loni v září představila společnost Xiaomi bezpečnostní kameru AW300, avšak v prodeji byla až dodnes pouze v Číně. Nyní míří také k nám do Evropy a mimo sympatické ceny se chlubí také slušným snímačem, certifikací IP66 nebo nočním viděním.

Xiaomi Outdoor Camera AW300 nabízí 3Mpx CMOS snímač, skrz který můžete natáčet video až ve 2K rozlišení a používá kodek H.265. Čínský gigant se chlubí také technologií WDR (Wide Dynamic Range) a oproti předchozímu modelu dokáže prý lépe rozpoznat obličej. Díky infračerveným světlům není problém zaznamenávat ani ve zhoršených světelných podmínkách a potěší také automatické rozsvícení kamery v případě, že jde někdo kolem. Teoreticky tedy nepotřebujete venkovní světlo, ale postačí vám tato kamerka.

Xiaomi_Outdoor_Camera_AW300

Kamera vás samozřejmě upozorní na to, když někdo projde kolem kamery a to skrz notifikaci na mobilní telefon a zároveň nechybí detekce automobilů, které může v případě zaznamenání ignorovat. Skrz aplikaci si můžete nastavit také alarm a světelnou signalizaci, pokud někdo ve vámi vybraném prostoru projde v určitý čas. Pro připojení využijete Wi-Fi. V tuto chvíli se kamera prodává ve Francii a Německu za cenu 69.99 eur, tedy nějakých 1 700 korun.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Stačila by vám podobná bezpečnostní kamera?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)