Je tohle vůbec Xiaomi? Ohebné véčko vypadá spíše jako Pixel

xiaomi ohebný mobil

Společnost Xiaomi už nám jeden ohebný telefon představila, konkrétně MIX Fold. Ten měl však konkurovat spíše mobilům jako je Galaxy Z Fold. Nyní ale podle toho, co si nechala patentovat chystá konkurenci véčkovému Galaxy Z Flipu.

Véčko od Xiaomi vypadá jako ohebný Pixel

Na CNIPA, což je čínská národní správa duševního vlastnictví si totiž nechala patentovat mobil, který vypadá jako mix mezi právě Galaxy Z Flipem a Pixelem 6. Klidně byste si jej totiž mohli splést právě s ohebným mobilem od Googlu a to díky horizontálnímu modulu foťáků, ve kterém se nachází výřezy pro tři fotoaparáty. Patent dále odhaluje mřížku reproduktorů se šuplíkem na SIM kartu nebo USB-C nabíjecí konektor.

Na pravé straně se pak nachází tlačítka pro ovládání hlasitosti, power tlačítko a na displeji není vidět žádný průstřel. Je tedy možné, že bude selfie kamerka zabudovaná pod ním, stejně jako v případě již zmíněného MIX Foldu. Žádné další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici, každopádně jsme zvědaví, zda a kdy telefon vstoupí na trh. Jihokorejskému Samsungu by totiž mohl pěkně zatopit.

Koupili byste si ohebný mobil Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)