Menu

Konečně! Oficiální český Xiaomi obchod je tady

Xiaomi dnes oficiálně vstupuje na český trh skrz kamennou pobočku oficiálního distributora. Pokud již nějakou dobu sledujete téma oficiálního zastoupení Xiaomi, tak víte, že rádoby oficiálních zástupců této společnosti tady již bylo několik. Bohužel to byl ale jen marketingový boj “šedých” dovozců, kteří pouze přeprodávali nakoupené zboží z Číny a nebáli se lhát a podvádět zákazníky.

Tentokrát je to ale jiné a Xiaomi si pro oficiální distribuci svých produktů vybralo společnost Beryko, která dobře zná český trh a může tak uživatelům nabídnout plnohodnotný servis se vším všudy. Co vše to znamená, a co to přinese? Bude se u nás Xiaomi oficiálně dařit? Zachová si zajímavé ceny? Jak to bude se servisem? Na to všechno jsme se snažili odpovědět. Níže pak najdete krátký rozhovor s Ondřejem Jirovcem, který je zástupcem první kamenné pobočky českého Xiaomi u nás.

Kde v ČR najdete první oficiální obchod Xiaomi?

V Praze hned u vstupu obchodního centra Atrium Flora na adrese Vinohradská 2828/151, nemůžete to minout. Z vašich reakcí víme, že mnozí z vás by si sice pod pojmem “oficiální zastoupení Xiaomi” představovali velkou prodejnu se vším všudy a místo toho vás zde čeká pouze středně velký kiosek s několika prodavači. Otázkou je, zdali je to záměr. Vzhledem k tomu, že se obchod Xiaomi nachází hned u vstupu, projde zde takřka každý návštěvník obchodního centra, což může být přesně to co Xiaomi hledá.

Vyžádali jsme si potvrzení přímo od Xiaomi

Hi! My name is Jack Liu, regional PR manager at Xiaomi. I would like to confirm with you that the recently opened Mi Zone in Flora Mall Prague is authorized by us and is operated by our partner Beryko.

Zůstanou ceny Xiaomi výrobků i nadále tak příznivé?

Xiaomi se proslavilo hlavně dobrým poměrem cena výkon, podaří se to zachovat i teď, skrz oficiální zastoupení Xiaomi? My ve redakci věříme že ano, alespoň aktuální ceny tomu hodně nasvědčují. Je potřeba ale vzít v úvahu, že oficiální kanál každé značky zahrnuje krom rabatu pro obchodníky, i mnoho dalších poplatků, které “šedí překupníci” moc řešit nemuseli. Dá se tedy předpokládat, že cena mírně poroste, ale úměrně tomu by měly růst i služby spojené s výrobky Xiaomi.

oficialni zastoupeni a obchod xiaomi produkty

Jak to bude se servisem Xiaomi výrobků?

Dle dostupných informací víme, že veškerý servis telefonů zakoupených přes oficiální zastoupení Xiaomi, se provádí přímo v ČR a na rozdíl od šedivých dovozců má oficiální distributor přístup k originálním náhradním dílům přímo z továrny. Výrazně se tím zkracují čekací doby na vyřízení a reklamace. V redakci navíc věříme, že některé “uživatelské” problémy se dají vyřešit přímo na místě, díky přímému kontaktu s Xiaomi profesionály.

Co to vlastně znamená “Oficiální Xiaomi distributor”?

Znamená to mnoho věcí, a to jak pro uživatele, tak neoficiální distributory. Xiaomi se snaží zvyšovat kvalitu služeb spojenou s jejími výrobky a eliminovat neoficiální dovozce, kteří “parazitují” na jeho značce a nejsou schopní poskytnout služby na tak vysoké úrovni. Byť ale na druhou stranu právě tito neoficiální dovozci udělali Xiaomi v naších končinách jméno a nevědomky připravili půdu pro oficiální vstup. Cenová politika by se měla stabilizovat, měli bychom se dočkat kvalitnějších služeb a možná i většího sortimentu. Byť to bude hodně záležet na poptávce a síle trhu – jinými slovy kolik toho budeme nakupovat.

oficialni zastoupeni a obchod xiaomi pult

Rychlé otázky a odpovědi se zástupcem kamenné pobočky Xiaomi

Budete otevírat i další prodejny?
Rozhodně ano. Velmi brzo otevřeme v Praze Mi Store, který fanoušky značky Xiaomi potěší hlavně velkým výběrem produktů, ale i velikostí, která bude několikrát větší než Mi Zone stánek v Atriu Flora, zároveň bude součástí i servisní technik, který bude provádět opravy na počkání. Věříme, že je důležité, aby si zákazníci mohli před nákupem zboží vyzkoušet, proto se ještě letos dočkáte i mnoha dalších Mi Zone obchodů napříč celou ČR.

Plánujete rozšířit sortiment?
Momentálně vybíráme portfólio produktů, které budeme postupně uvádět na trh. Kromě známých powerbanek nebo fitness náramků, se můžete těšit i na sluchátka, routery nebo další chytrá zařízení.

Jste schopni poradit začínajícím uživatelům?
Ano, přímo na místě máme proškolené profesionály, kteří Xiaomi výrobky dobře znají a rádi pomůžou.

Nabízíte i něco exkluzivně?
Ano, například Xiaomi Mi6 nebo Mi Max 2 v globální verzi jsou exkluzivně k vidění pouze v nově otevřeném obchodě.

Je možné výrobky zakoupené na eshopu reklamovat na prodejně?
Vzhledem k velikosti stánku to zatím není možné, ale můžeme slíbit, že se zákazníci brzy dočkají autorizovaných servisů pod vedením našich partnerů, samozřejmě včetně Prahy.

A naopak z prodejny v servisu eshopu to bude možné?
Určitě, zákazníci mohou zasílat reklamace přímo na naše servisní středisko v Plzni.

Změní se teď Xiaomi trh u nás?
Na 100%. Rozšíříme síť poboček tak, aby i zákazníci, kteří běžně přes internet nenakupují, měli možnost vyzkoušet, že Xiaomi nabízí velmi kvalitní produkty s neuvěřitelnou cenou.

Jste rádi, že Xiaomi vstoupilo oficiálně na český trh?

 

Komentáře

Martin Velký

2.8.2017 17:23

Když udělají co slíbili tak to bude minimálně zajímavé

kilemt

2.8.2017 17:30

Jo. Jsem rád. Nemám nic proti čínským výrobkům, právě naopak.

Kicko

2.8.2017 17:33

Ze obchod? Takychto stankov je po celom nakupnom centre plno s roznymi malickostami… toto je podla mna slabota na taku velku globalnu firmu.

Viktor_pika

Viktor Špička 1

2.8.2017 17:53

Echhh. Prostě jeden z šediváků dostal výhradní práva (tak předpokládám)pro
český trh . Síť prodejen odpovídá malé/střední firmě s touhou po expanzi (Praha bude domovská, časem půjdou dál… ).
Pro mne se nic nemění, v dosahu nejsou a jako frančíza mohou mít podmínky tak volné , že to v podstatě o číňanech nemusí říkat zhola nic.
Ceny nahoru šponovat moc nemohou, protože kanálů je stále dost a jestli chtějí příplatky za servis na prodejně… No stačí projít kdejakou pěší zónu a máte tam podobné butiky se servisem.
No tak třeba i Mironet už ubude dodávat powerbanky i s českým manuálem, uvidíme. Hochům přeji hodně úspěchů a jen tak dál , exkluzivitky a novinky z první ruky tu zatím moc číňanů nemá, zato pověst Xiaomi předchází, takže to nepokažte ;)

Superj

superj 0

2.8.2017 19:05

Skoda, ze mi max 2 v radoby globalni verzi nema ceske lte 800….

Tommy_CZ

Tommy_CZ -1

2.8.2017 20:34

Beryko? Ne děkuji.

S.kadlec81

s.kadlec81 -7

2.8.2017 21:17

Zajímal by mě oficiální e-shop. Do Prahy kvůli tomu abych se podíval na nabídku nepojedu. Na stránkách Beryka je pár modelů a stránky nejsou aktualizované bůhví jak dlouho. Žádné informace o novinkách ani jejich nabídka prodeje. Mi 6 a Mi Max 2 najdeme kde?

Abkraka_a

AlešA 7

3.8.2017 5:57

Ve stánku nakupují… Beryko? Díky ne!, stačilo 2x reklamovat.. Díky už nikdy….
Třeba s xiaomi to bude jiné:o)

loko1

3.8.2017 8:23

Mohl by někdo potvrdit/vyvrátit to co řekl superj, že globální verze těchto telefonů je jen parodile na globální verzi(tzn bez band 20)?.

Docela mě globální verze mi max taky zaujala. Ale snad nikde na netu o tom není ani slovo. Když se řekne globální, tak je to snad s band 20, ne? V opačném případě je to teda pěkná fraška…

TimeSplitter

TimeSplitter 0

3.8.2017 11:37

Konecne! Konecne si tu muzu “oficialne” koupit cinskou srajdu bez ceskeho LTE. Dekuji prevelice, ale nechci. :))

Wolwzz

wolwzz 2

3.8.2017 12:32

Timesplitter, mas pocit ze nekoho zaujal tvuj nazor? Nechapu ze nekdo ma potrebu psat srajdu ze sve hlavy. BTW Xiaomi ma modely s B20.

Ja doufam, ze tento krok povede k tomu aby xiaomi zacalo konecne cpat b20 do svych top modelu. Mi max me osobne dost zaujal, ale bez b20 pro me nema smysl.

jircer

3.8.2017 13:41

Kiosek na Floře, tomu říkám První megaobchod Xiaomi v ČR. A navíc Beryko, to po zkušenostech už nikdy (Xiaomi Note 4 global jsem obratem vracel, total zmetek – displej nakřivo, vadné podsvícení…., na peníze jsem čekal a čekal…), to, co jinde vyřídí obratem, v Beryku trvá týdny.

Martin P.

3.8.2017 14:35

No uvidíme jak se to vyvine . To s LTE vyřešila EU výhledově zákazem dovozu smartphonů bez CE . A to LTe bude v certifikaci CE zahrnuto. Jinak se to týká i individuálního dovozu…

Ohledně služeb. No na to Češi moc neslyší, placené služby jsou tu spíš v hledáčku fandů a ale lidé co hledají co nejlevnější telefon no ty to asi neoslový.

Jinak to s opravdu oficiálním zástupcem je dobré. Protože těch samozvaných a zaručeně pravých tu bylo i na Slovensku už moc. Dost to připomínalo situaci “pravých” zastoupení Apple před xx lety.

Sagitarius

sagitarius64 0

3.8.2017 20:52

Beryko??? To snad ne. Stačí si přečíst zákaznický recenze na tuhle pochybnou firmu a nekoupil bych u nich ani smrad do fuseklí.

Moje_Jmeno

5.8.2017 12:58

TimeSplittere : Máme doma tři kusy Xiaomi a všechny včetně LTE. V práci znám další čtyři lidi co zkusili tuto značku a také s LTE. Takže Tvůj příspěvek je více než trapný.

WastingDouglas

WastingDouglas54 0

8.8.2017 13:50

Taky se zapojim do diskuse. kdo říkal, ze nějaký, byt jeden model od Xioxaxi ma české frekvence LTE, ani jeden, takze to si radši koupím lepší a větší Huawei Honor Note 8, co taky nema LTE frekvenci kterou potrebuju, coz je 800mhz. A co tím chtěl básník rict ” kvalitní služby”

Tealc

Tealc -1

9.8.2017 18:12

Pokud budou prodávat za české sazby (Cena zboží + 200% přirážka) budou si lidi i nadále objednávat venku. Mohl by mi někdo kdo tam pojede napsat za kolik prodávají ty řemínky na MiBand 2 ?

RSS (komentáře k článku)