Opravdu Xiaomi zruší odemknutí bootloaderu? Víme, jak to je doopravdy

Opravdu Xiaomi zruší odemknutí bootloaderu?

Po sociálních sítích se šíří zpráva, že Xiaomi v prosinci ukončí svou službu na odemknutí bootloaderu u jejich telefonů. Společnost nyní danou zprávu okomentovala. Jak to tedy s tím bootloaderem u Xiaomi je doopravdy?

Falešné zprávy jsou už opravdu všude

Xiaomi na tyto zprávy zareagovalo na svém Twitteru. „Službu k odemknutí bootloaderu poskytujeme. Tady máte odkaz na návod, jak vaše zařízení odemknout. Nevěřte falešným zprávám.“. Falešné zprávy, tvrdící opak, se nejprve objevily na sociálních sítích Telegram a Reddit. Mnoho uživatelů jim uvěřilo. Možná i kvůli doprovodnému screenshotu webových stránek Xiaomi. Ten byl ale upravený. Původní “šprýmař” totiž do obrázku dodělal tabulku s textem „služba odemknutí bootloaderu bude v prosinci ukončena“.

Možná si říkáte, že vyjádření Xiaomi působí trochu vyhýbavě. Ano, sice říká, že nyní službu poskytují, ale už tam není zmíněno, že tomu tak bude i v budoucnu. Diskuze s uživateli, ale pokračovala dále. O něco později, se už Xiaomi vyjádřilo zcela jasně a přímo – „Ta zpráva není pravdivá“. To rádi slyšíme, protože Xiaomi telefony jsou populárním cílem pro spoustu neoficiálních modderských ROM. Jedním z důvodů zmiňované popularity, je právě snadno odemknutelný bootloader. Díky alternativním ROMkám, lze často používat i velmi staré telefony, jako Xiaomi Note 3 Pro, s nejnovějšími verzemi Androidu Oreo nebo Pie.

Nic se tedy vlastně nemění. Akorát jsme se poučili, že nelze věřit všemu, co se na internetu píše. Tuplem, pokud se o tom píše na sociálních sítích.

Odemkli jste si někdy na svém telefonu bootloader? Vadilo by vám, pokud by to už nebylo možné?

Zdroj: androidauthority.com

 

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)