6+1 povedených klientů pro Reddit

Reddit

Situace na poli Reddit klientů pro Android je poměrně specifická. Zatímco k jiným službám a stránkám je k dispozici kromě oficiální aplikace, pouze hrstka těch dobrých alternativ. U Redditu je v Google Play mnoho kvalitních klientů, kde v podstatě nejde vybrat ten nejlepší, každý má jednu dvě funkce, které rozhodují o tom, jestli se vám zalíbí. Chybu ale neuděláte ani s jedním z téhle šestky, u té poslední alespoň dostanete příjemný bonus na tři měsíce.

Vítěz neexistuje, každá aplikace má něco do sebe

Reddit je obecně známý jako titulní stránka internetu, jedná se o sociální službu, kde uživatelé předkládají obsah a další na něj reagují a hodnotí ho. A i když komunita čítá více než půl miliardy lidí, až do letošního dubna neexistovala oficiální mobilní aplikace. Toho využili vývojáři a vytvořili mnoho kvalitních neoficiálních klientů, zde jsou ty nejlepší.

Slide for Reddit

Slide dostal v poslední době několik velkých aktualizací, které aplikaci dostaly mezi ty nejlepší. Namátkou je to například automatická noční verze, speciální video plugin pro přehrávání videí uvnitř aplikace a hlavně přepsání kódu, čímž se stal Slide for Reddit jeden z nejrychlejších a nejstabilnějších klientů, které jsou dostupné v Google Play.

Jak už je jasné podle názvu, je určen pro všechny fanoušky “slidování” a “swipování”. Tento způsob velmi intuitivní v samotném prohlížení a čtení příspěvků. Mínusem může být pro někoho nepřehledné nastavení, kde se dá změnit téměř vše, ale některé věci jsou zbytečně schované. Takovou třešničkou na dortu je, že i verze zadarmo je zcela bez reklam a existuje i open source verze. Pro verze pak stojí 115 Kč.

Slide for Reddit
Slide for Reddit

Reddit is fun

Tento klient je určen pro všechny, kteří chtějí být co nejblíže vzhledu originálního Redditu tak, jak když ho otevřete ve webovém prohlížeči. Právě vzhled může být pro mnohé mínusem, ale nenechte se zmást. Pod pokličkou se nachází komplexní klient s mnoha funkcemi.

Jako jedna z mála, aplikace podporuje synccit, díky kterému se dá synchronizovat historie prohlížení mezi mobilním telefonem a PC. V posledních verzích aplikace obdržela podporu tabletů, což dělá společně se zobrazením multiredditů velmi dobrou volbu pokud sledujete pouze několik témat, které chcete mít neustále po ruce. Potěší i příjemná cena za Pro verzi, která je 41 Kč.

rif is fun for Reddit
rif is fun for Reddit

Sync for Reddit

Největší výhodou je jednoduchost a krásný vzhled, který následuje pravidla Material designu. Díky tomu, že nemá takový přehršel funkcí, jak jiné aplikace. Patří zároveň mezi nejrychlejší. Určitě potěší zabudovaná podpora pro odkazy na YouTube, Imgur, Gfycat a další, díky které se nebudou otevírat odkazy v prohlížeči, pokud o to nebudete mít zájem.

Pro někoho může být menu Sync poněkud zmatené, obzvlášť v místech, kde byste očekávali, že to půjde, jako třeba přístup do menu z jednotlivého příspěvku. Stejně jako předchůdce výše, i Sync podporuje automatický noční režim. Pro verze vyjde na celkových 76 Kč.

Sync for Reddit
Sync for Reddit

Relay for Reddit

Původně se aplikace jmenovala Reddit News, ale kvůli změnám v podmínkách používání Redditu, se musela přejmenovat na Relay. Stejně jako Sync dodržuje pravidla Material designu. Uvítají jej všichni, kteří hodně komentují, a to hlavně díky rychlému swipu. Pomocí něj se dá jednoduše přistoupit k nabídce pro psaní komentářů.

Menší problémy jsou se sdílením a kopírováním odkazů a fotek, které jsou až příliš komplikované. Velmi výrazné oranžové tlačítko na hlavní stránce pomůže jedním pohybem rychle vymazat přečtená vlákna, čímž se výrazně zlepší přehlednost při čtení. Pro verze vychází v Google Play na 60 Kč.

Relay for reddit
Relay for reddit

Boost for Reddit

Jedna z nejmladších aplikací v tomto seznamu. Na první pohled je funkčně velmi podobna Slide for Reddit, kdy obě aplikace mají obsáhlé nastavení, nebo stejný systém prohlížení komentářů. Velkou výhodou oproti ostatním je výběr zobrazení Redditu, kdy se dá vybrat z celkově ze sedmi odlišných módů.

Funkcí zatím nemá tolik, jak některé jiné klienty výše, nicméně vývojáři vydávají nové a nové aktualizace pravidelně, takže pomalu ale jistě se plní funkcemi a dohání své konkurenty. Užitečná funkce je možnost pouze sledovat subreddit, aniž by se vám pak zobrazovaly příspěvky na hlavní stránce. Pro verze, která odstraní reklamy, se dá pořídit přímo v aplikaci za 81 Kč.

Boost for reddit
Boost for reddit

BaconReader

Pro změnu uvedeme i jeden z nejstarších Reddit klientů v Google Play, i díky tomu patří mezi nejvíce stahovanější ze seznamu. Ale není to jen kvůli tomu, vývojáři se i po letech stále starají o svou aplikaci a vydávají aktualizace. Výhoda oproti konkurenci je určitě velmi povedený manažer subredditů.

Od nové verze taktéž podporuje Material design. Neobvyklé u Reddit klientů je určitě widget na plochu díky kterému se dá pohodlněji používat aplikace. Může mít ale občas problémy s pomalejším načítáním a není tak rychlá, jak jiné aplikace. Na druhou stranu Pro verze stojí v Google Play pouhých 38 Kč.

BaconReader for Reddit
BaconReader for Reddit

Reddit: The Official App

A na konec ta aplikace “navíc”. Oficiální aplikace Redditu vyšla teprve nedávno a jde to poznat. Abyste mě pochopili, není špatná, pokud se srovná s jinými oficiálními aplikacemi k jiným službám. V tom případě patří mezi ty lepší. Ale v konkurenci neoficiálních Reddit klientů to prostě nestačí, je pomalá, špatně se používá, je neintuitivní. Každopádně minimálně jednou by ji každý měl vyzkoušet.

Třeba se vám zalíbí, pokud ne, tak alespoň budete mít na účtu předplacený na čtvrt roku prémiový balíček Reddit Gold, který zpřístupní několik užitečných funkcí. Jediná možnost jak uspět s oficiální aplikací na takto přesyceném trhu, je vytvořit nějaké speciální funkce, které nebudou přístupné přes API, nebo v horším případě omezit právě možnosti API pro neoficiální klienty, ale to se doufejme nikdy nestane.

Reddit
Reddit

Používáte sami některou z těchto aplikací, nebo máte úplně jiného favorita?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)