TOPlist

Xiaomi obchody začínají přijímat kryptoměny. Zatím tyto čtyři

Xiaomi obchody kryptoměny

Společnost Xiaomi se experimentů rozhodně nebojí. O tom se přesvědčily velké spousty majitelů jejích produktů, uživatelé jednotlivých služeb nebo registrátoři nejpodivnějších patentů. S aktuálním heslem „inovace pro všechny“ teď populární čínská firma vstupuje na další neprobádané území. Její obchody začínají přijímat kryptoměny. A to konkrétně v Portugalsku, kde je nyní možné pořídit telefony, náramky, vysavače, koloběžky, čističky vzduchu a další zařízení této značky skrze platidla Bitcoin, Ethereum, Tether a Dash.

Tamní oficiální prodejce Mi Store Portugal k novince prohlásil, že Xiaomi stále hodlá být o krok před ostatními a fanouškům stále přinášet dostupné inovace. Země na samém západu Evropy je pro tento experiment vhodná, jelikož zde mají kryptoměny výhodnou pozici díky zdanění.

Kvůli možnosti přijímání zmíněných měn navázala čínská firma partnerství se švýcarským Utrust. Přímo jeho kryptopeněženku s tokenem budou portugalské Xiaomi obchody přijímat. Například Samsung má vlastní formu takové peněženky od roku 2019, v jeho obchodech se ale zatím přijímání virtuálních platidel neobjevilo.

Jak vnímáte zavádění kryptoměn?

Zdroj: bolnews

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)