TOPlist

Xiaomi má dva nové telefony řady Mi 8: První má nižší cenu, druhý čtečku otisků v displeji

nove xiaomi telefony rady mi 8

Rodina Xiaomi telefonů se dnes rozrostla o dva modely řady Mi 8. Čínská společnost představila dva nové telefony s názvem Mi 8 Lite a Mi 8 Pro. První jmenovaný model je levnější verzí a spadá do střední třídy. Pro verze Mi 8 je v podstatě stejný telefon jako základní model, akorát byl vylepšen o čtečku otisků prstů v displeji. Pojďme si oba telefony představit podrobněji.

Xiaomi Mi 8 Pro a Lite představení: Nižší cena a čtečka otisků prstů v displeji

Začneme nejprve s Xiaomi Mi 8 Pro. Tento telefon má hodně společného s Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, tedy tou speciální edicí MI8, která měla 3D skener obličeje a čtečku otisků prstů v displeji. Explorer Edition se však nedostala na globální trh, od toho tu bude právě Xiaomi Mi 8 Pro. Bohužel novinka již přišla o 3D skener obličeje, má „pouze“ infračervené skenování. Telefon přijde s novou barvou zlatou-červenou. Baterie má kapacitu 3 400 mAh.

xiaomi mi 8 pro

K dispozici je s pamětí RAM 6 nebo 8 GB. Displej má velikost 6,21 palce, jde o OLED panel s rozlišením 2248 x 1080 pixelů. O výkon se stará Snapdragon 845. Na zadní straně je duální fotoaparát s dvakrát 12 MPx a světelností F/1,8 a F/2,4. Přední selfie kamera má 20 MPx. Do prodeje se dostává v Číně již dnes, dostupnost ve zbytku světa ještě nebyla oznámena. Cena začíná na částce 3 200 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 12 200 Kč.

Druhým dnes představeným telefonem je Xiaomi Mi 8 Lite, který má 6,26″ velký LCD displej se stejným rozlišením. O výkon se však již stará Snapdragon 660, o jednu řadu nižší čipset. Na zadní straně je duální fotoaparát s 12 a 5 MPx. Selfie kamera má 24 MPx. Baterie má kapacitu 3 350 mAh, nechybí čtečka otisků prstů na zadní straně. Přichází se zajímavým designem, který jsme mohli vidět u Huawei telefonů. Barvy telefonu přechází z modré do fialové a z červené do oranžové.

xiaomi mi 8 lite

Podle specifikací v mnohém připomíná Xiaomi Mi A2, akorát bez čistého Androidu. V telefonu běží klasická nadstavba MIUI. Cena tohoto telefonu začíná v Číně na částce 1 400 CNY, to je v přepočtu 5 300 Kč. Do prodeje jde příští týden.

Jak se vám líbí nové Xiaomi telefony řady Mi 8?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)