Šéf Xiaomi ukázal novou generaci čtečky otisků prstů pod displejem. Co je nového?

nova generace ctecky otisku prstu pod displejem xiaomi

Společnost Xiaomi je známá hlavně pro produkty se skvělým poměrem cena/výkon. V poslední době se ale společnost čím dál tím více zaměřuje i na vývoj nových technologií a inovací. Už v minulých měsících jsme psali o několika zajímavých novinkách. Nyní se k nim přidá další. A to nová generace čtečky otisků prstů pod displejem. Co všechno se vylepší?

Nová generace čtečky otisků prstů pod displejem bude rychlejší a bude podporovat větší plochu snímání

Xiaomi nebylo první společností, která přinesla na trh telefon s více fotoaparáty, výřezem, displejem s poměrem stran 18:9 apod. Vždy s podobnými novinkami přišla společnost až později. To se snaží změnit a brzy chtějí být tou společností, která se bude skloňovat v rámci inovací. A to například vylepšenou čtečkou otisků prstů pod displejem.

Prezident a spoluzakladatel Xiaomi Lin Bin zveřejnil na svém profilu video a informace k nové technologii. Na videu můžeme vidět prototyp telefonu, který v mnohém připomíná Xiaomi Mi8 (Heuréka). Uvnitř telefonu je ale nová generace čtečky otisků prstů. Oproti klasickým čtečkám je rozdíl v tom, že samotné nastavení čtečky zabere jednu sekundu. Při prvotním nastavení je totiž potřeba přiložit prst pouze jednou. To je vítaná změna, u současných čteček musíte při prvním nastavení prst přikládat několikrát, než se otisk prstu naskenuje celý.

Xiaomi improves Fingerprint on display scaner (2019) Xiaomi Mi 9 next!

Xiaomi improves Fingerprint on display scaner (2019) Xiaomi Mi 9 next!

Další novinkou je to, že plocha, kde se bude dát otisk prstu využít, se mnohonásobně zvětší. Podle Lin Bina se podporuje plocha o velikosti 50 x 25 mm, což je více než 5krát více než u současných čteček otisků prstů pod displejem. V neposlední řadě se vylepšila rychlost a spolehlivost. Na závěr šéf Xiaomi dodal, že tato technologie se zvažuje u budoucích zařízení. V zahraničí už se začalo spekulovat nad rokem 2020.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Co říkáte na novou generaci čtečky otisků prstů pod displejem?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)