Xiaomi chce být největší výrobce mobilů na světě

xiaomi největší výrobce mobilů na světě

Čínská značka má potenciál stát se nejúspěšnějším výrobcem mobilních telefonů na celém světě. Před několika málo roky by taková věta seděla na skvěle rozjetou firmu Huawei, nicméně její snažení v této oblasti významně postihly obchodní restrikce ze strany USA a další překážky. O kom je tedy řeč? Nepřekvapivě se jedná o Xiaomi, které už nyní drží pozici světové trojky. Ale míří výš. V rámci představení dvanácté řady vlajkových mobilů to potvrdil přímo šéf Lei Jun.

Své silnější konkurenty, tedy společnosti Apple a Samsung, hodlá čínský gigant předstihnout někdy v roce 2024, tedy cca do tří let. Prvním krokem by prý mělo být zlepšení prodejnosti v domovské zemi, převážně skrze nově otevírané kamenné prodejny. V nich se totiž v Číně prodají více než dvě třetiny telefonů.

xiaomi redmi note 11 evropa snapdragon

Aktuální situace na celosvětovém trhu ukazuje, že Apple je téměř na dosah, zatímco Samsung je (zatím?) ve významnějším trháku. Oproti oběma konkurentům má ale Xiaomi tu výhodu, že v posledních měsících mnohem rychleji roste a nezdá se, že by ho mělo něco zastavit. Ale nebylo si podobně jisté i Huawei?

Povede se to Xiaomi? A kdy případně?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)