Budou za tohle padat hlavy? Auto od Xiaomi uniklo v celé své kráse

Xiaomi 11S elektromobil

Úniky o telefonech, nové informace o MIUI a aktualizacích či gadgetech jsou jistě zajímavé, ale nyní máme (nejen) pro milovníky Xiaomi pecku z úplně jiného odvětví. Není totiž žádným velkým tajemstvím, že čínská firma pracuje na vlastním elektromobilu, který testuje už dlouhou dobu. Dokonce jej bylo možné s maskováním spatřit před dvěma týdny, avšak nyní se jeden z uživatelů na sociální síti Weibo pochlubil s něčím, co vypadá jako reálné fotografie ze zřejmě chystané prezentace.

Chystaný elektromobil, který firma označuje jako Xiaomi MS11 bude vkusným čtyřdveřovým kupé, které se v lecčem podobá třeba Porsche Taycan. Přední světlomety až nápadně kopírují McLaren 720S, ale výsledek vypadá velmi nadějně. Opomenout nesmíme ani prosklenou střechu (všimnout si lze také LiDAR senzoru) či kola s brzdami Wilwood a logem Xiaomi uprostřed.

Bohužel jsme zatím neměli možnost vidět interiér a známý není ani dojezd s výkonem. Pokud jsou však tyto úniky reálné, je dost možné, že se v dohledné době dočkáme oficiálního představení.

Jak se vám líbí design Xiaomi MS11?

Zdroj: ArenaEV

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)