Xiaomi chce dál zvyšovat nabíjecí výkony mobilů. Co plánuje tentokrát?

xiaomi-mobil-200-w-nabijeni

Kde se zastaví neustálý nárůst nabíjecích výkonů (příkonů) chytrých mobilů? Vlajkové telefony různých značek už dnes běžně operují s hodnotami převyšujícími 50 wattů a ani více než stowattové hodnoty už nejsou úplným unikátem. Mezi tahouny v této oblasti patří hlavně čínské firmy, zejména Xiaomi. I když jsou výsledná čísla často dost diskutabilní, míří tato populární značka stále k extrémnějším hodnotám. Už letos prý hodlá Xiaomi vydat mobil, jehož součet všech nabíjecích výkonů dá dohromady 200 W.

xiaomi bezdrátové nabíjení 80W

O tomto mobilu se začalo mluvit už před několika týdny. Teď k němu byla přiřazena pávě značka Xiaomi, což vůbec není překvapivé. Novinka by se prý měla objevit už v druhé polovině letošního roku, nicméně k vlajkovému modelu má údajně zatím daleko. Nabíjecí výkony má mít extrémní, ale ten výpočetní ještě na špičkové úrovni není. Proto se dál ladí. Hodnotu 200 W má tento Xiaomi mobil dát dohromady díky součtu kabelového, bezdrátového a reverzního nabíjení. Model Mi 10 Extreme Commemorative Edition dá v současné chvíli dohromady 180 wattů.

S jakou kombinací výkonů by mohl telefon přijít?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)