Xiaomi Mix Fold 4 se blíží! Co bude umět tahle skládačka?

Xiaomi Mix Fold 4
  • Už za pár týdnů by se světu mělo ukázat očekávané Xiaomi 14 Ultra
  • Nejlépe vybavené Xiaomi tentokráte dorazí na trh v České republice
  • Výrobce nezapomíná na skládací telefony, chystá se Xiaomi Mix Fold 4

Xiaomi je globální trojkou na trhu s mobilními telefony, ve světě skládacích přístrojů se ale zatím drželo spíše zpátky. Ne že by výrobce neměl co nabídnout, už Xiaomi Mix Fold 3 je krásný kousek techniky, ale v řadě zemí se neprodává a dosud rovněž postrádáme stylové skládací véčko od Xiaomi.

Xiaomi se v nejbližších týdnech bude pravděpodobně soustředit na představení řady Xiaomi 14, kromě již zmíněného modelu Xiaomi 14 Ultra se těšíme na kompaktní Xiaomi 14, jehož premiéra proběhla už před několika měsíci v Číně, design a funkce už nebudou překvapením.

Mix Fold 3

Kromě těchto telefonů by ale výrobce už brzy mohl ukázat Xiaomi Mix Fold 4, nejnovější generaci svého skládacího topmodelu. Na internet se postupně dostávají první zprávy o tomto stroji. Jistotou je přítomnost procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, uživatelského rozhraní HyperOS a operačního systému Android 14. Chybět by neměla ani satelitní komunikace v obou směrech, to je funkce, která se u telefonů zatím objevuje velmi výjimečně, ale v budoucnosti se jej význam pravděpodobně zvýší.

Uvidíme, jak dlouho si budeme muset na Xiaomi Mix Fold 4 počkat. Původní zprávy hovořily o představení v druhé polovině roku 2024, nejnovější úniky naznačují, že bychom se mohli dočkat už v květnu. Xiaomi pravděpodobně nejprve zaměří pozornost na zmíněné telefony řady Xiaomi 14 a teprve potom se bude soustředit na nové skládačky.

Láká vás Xiaomi Mix Fold 4?

Zdroj: gizmochina

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)