Xiaomi MIX Fold 3 přijde již v srpnu a s Leica kamerami

Xiaomi MIX Fold 3 pozvánka datum Leica fotoaparáty oficiálně

Poté, co společnost Samsung před několika dny oficiálně představila nového ohebné mobily Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5, již na světě nezbývá moc firem, které by pro letošek ještě měly v plánu ukázat své vlastní skládačky. Mezi výjimky nicméně patří další gigant, čínské Xiaomi. To má v plánu ukázat svůj MIX Fold 3 a my můžeme doufat, že do třetice se již snad zástupce této série dostane i na globální trhy. K představení dojde dle oficiální pozvánky už v srpnu a výrobce tradičně postupně začíná upouštět střípky informací.

První oficiální grafika potvrzuje spolupráci se známou značkou fotoaparátů Leica. Xiaomi MIX Fold 3 bude vybaven čtveřicí fotoaparátů Leica pro dosažení co nejlepších výsledků, ačkoli specifikace jednotlivých snímačů zatím nebyly odhaleny. Na internetu se již ale objevily zvěsti, které naznačují, že zařízení bude vybaveno primárním snímačem Sony IMX800 spárovaným s ultraširokoúhlým fotoaparátem a teleobjektivem s 3,2násobným optickým zoomem a periskopovým teleobjektivem s pětinásobným přiblížením.

Xiaomi MIX Fold 3 pozvánka datum Leica

Podle dalších spekulací bude Xiaomi MIX Fold 3 vybaven 8,02″ vnitřním 120Hz AMOLED QHD+ displejem a 6,56″ vnějším 120Hz AMOLED FHD+ displejem. Smartphone má být údajně vybaven procesorem Snapdragon 8 Gen 2 ve spojení s až 16 GB paměti LPDDR5X RAM a až 1TB úložištěm UFS 4.0. Očekává se, že zařízení bude vybaveno baterií o kapacitě 4 800 mAh s podporou 67W rychlého kabelového nabíjení a 50W bezdrátového nabíjení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na starší Xiaomi MIX Foldy?

Zdroj: aguys

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)