Na čem brzy poběží Xiaomi mobily? MIUI 12 odkryto na prvních obrázcích

MIUI 12 funkce prvni obrazky

Nedávno jsme vám přinesli zprávu o tom, že Xiaomi ukončuje vývoj nadstavby MIUI 11 a nadále bude většinu sil věnovat přípravám nového systému s pořadovým číslem dvanáct. Dosavadní kroky čínské společnosti nasvědčují tomu, že letos bychom se možná mohli dočkat nové verze nadstavby dříve než v obvyklém podzimním termínu. Situace kolem koronaviru ale může se situací ještě výrazně zahýbat. Na systému se nyní nicméně pilně pracuje a už se objevily i první snímky a animace, které odhalují nové funkce a vychytávky v chystaném MIUI 12. Pojďme se na ně podívat…

Navigační panel a gesta

Současný styl navigace a také animací je občas u MIUI 11 terčem kritiky. V nové nadstavbě by mělo vše šlapat plynuleji. A také to evidentně bude mnohem hezčí. (Po kliknutí na obrázky se spustí animace)

MIUI 12 funkce animace gesta panel 1 MIUI 12 funkce animace gesta 2

Multitasking

I přepínání jednotlivých oken bude přepracováno. Nové animace se zdají svižnější a trochu lépe designově dotažené. (Po kliknutí na obrázek se spustí animace)

MIUI 12 funkce multitasking animace 1

Prostředí fotoaparátu

S příchodem nových senzorů (včetně jejich narůstajícího množství) a širokých možností pro fotografování je potřeba zapracovat i na lepší aplikaci. Xiaomi chystá v rámci MIUI 12 nové funkce i do nástroje ovládající natáčení videí a pořizování snímků.

MIUI 12 funkce aplikace fotoaparatu

Ještě dokonalejší tmavý režim

MIUI 11 přineslo do Xiaomi telefonů tmavý režim, který je součástí samotného Androidu. Rozhodně nebyl dokonalý a zaslouží další pozornost grafiků a vývojářů. Toho bychom se měli v nové nadstavbě dočkat.

MIUI 12 funkce dark mode

Přehled v notifikacích

Nové MIUI by mělo přinést úplně nový systém pro zobrazování a třídění notifikací. Abychom se v nich v dnešní době neztratili. Což je občas těžký úkol.

MIUI 12 funkce notifikace

Která vylepšená funkce z MIUI 12 se vám líbí nejvíc?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)