Xiaomi ukončuje práce na MIUI 11 a bude se věnovat naplno verzi 12

miui-12-vyvoj-developer-edition

Čínské Xiaomi podle všeho dospělo k momentu, kdy se jeho vývojáři přesouvají od projektu MIUI 11 k projektu MIUI 12. K současné nadstavbě vycházejí každý měsíc nejen hlavní updaty pro koncové uživatele, ale každý týden také přednostní aktualizace pro vývojáře (tzv. Developer Edition). Ty bývají běžně doplněny doplňujícím komentářem k dané verzi. U té aktuální s pořadovým číslem MIUI 20.3.23 se objevila zpráva, že jde o poslední vydání k verzi 11. S největší pravděpodobností to znamená, že se programátoři plně vrhnou na vývoj MIUI 12. Společně s oznámením o konci aktualizací Xiaomi upozornilo, že budou zpožděny Developer Edition updaty pro telefony Xiaomi Mi 9 Pro, Mi 10, Mi 10 Pro a Redmi Note 8.

oznámení Xiaomi MIUI 12

“Ahoj všichni! Toto je poslední týden vydávání Developer Edition MIUI 11. Od příštího týdne bude nějaký čas pauza a pak se můžeme těšit na něco nového,” zní volné překlad zprávy, která se u MIUI 20.3.23 pro vývojáře objevila. “Kvůli nedokončeným testům budou zpožděny aktualizace pro Xiaomi Mi 9 Pro, Mi 10 a Mi 10 Pro a také pro Redmi Note 8. Byly potvrzeny nějaké problémy,” uvádí se dál ve zprávě. Je to jistě odkaz na aktuální problémy s koronavirem. Na ten u Xiaomi svádělo problémy s jinými updaty. Pokračující vývoj a příchod MIUI 12 naznačuje také web čínské firmy. Jsou trochu problémy s přihlášením k uzavřenému testování, což je známka právě toho, že se chystá něco nového. Nedávné spekulace dokonce naznačovaly, že MIUI 12 se v Developer Edition obejví už na řpelomu dubna a května. Tedy o několik měsíců dříve než se čekalo.

Co zásadního myslíte, že MIUI 12 přinese?

Zdroj: IGP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek