Xiaomi oficiálně představilo systém MIUI 12.5. Co nového přináší?

miui 12.5

Společnost Xiaomi právě oficiálně představila svůj nový systém s označením MIUI 12.5. Kromě nového telefonu Xiaomi Mi 11 jsme se tak dočkali i nové nadstavby, která přináší spoustu nových funkcí a dalších zajímavostí. Pojďme si ji tedy představit.

Xiaomi MIUI 12.5 oficiálně

Díky označení 12.5 se může zdát, že se jedná pouze o drobnou aktualizaci ale opak je pravdou. Neznáme přesný důvod, proč Xiaomi neoznačilo tuto aktualizaci třináctkou, ovšem předpokládáme, že je v tom nějaká pověra. Xiaomi tvrdí, že jde o zásadní aktualizaci, která bude naprosto klíčová u všech telefonů představených v roce 2021. Začněme designem. Ten je poměrně zásadně odlišný od předchozích verzí. Výkonný ředitel porovnal MIUI 12.5 a nejnovější iOS 14 a sdělil, že jsou přechodové efekty téměř identické. Sami nevíme, zda je to věc, kterou se může společnost chlubit, každopádně i toto na pódiu zaznělo.

Kód systému je prý od základů přepsán, což znamená, že je mnohem lépe optimalizován. Nové MIUI nyní využívá o 20 % méně paměti a přitom spotřebuje o 25 % méně energie, což je určitě pozitivní změna, která se na telefonech projeví. Xiaomi se dále chlubilo jen hrstkou předinstalovaných aplikací jako je fotoaparát, telefonní hovory, nastavení a další základní aplikace. V systému se nenachází žádný jiný a zbytečný malware, což osobně velice ceníme.

Nový systém nabízí také nové dynamické tapety, stejně jako v předchozích dvou verzích. Tentokrát se jedná o nejvyšší vrchol čínské hory Four Sisters. Tapeta se přizpůsobuje na základě skutečného počasí a tak se vám dynamicky mění dle toho, kde se právě nacházíte. K dispozici jsou ale i další nové tapety. MIUI 12.5 se inspiruje u Applu ale i v zabezpečení. Nově je možné zabránit jednotlivým aplikacím v přístupu k vaší poloze, soukromým datům, přístupu do SMS zpráv a podobně. Beta verze začíná již nyní, ovšem zatím pouze v Číně.

Co říkáte na MIUI 12.5?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)