Xiaomi Mint: Nový nenáročný prohlížeč, který šetří data i místo v telefonu

xiaomi mint browser aplikace

Uživatelé systému Android mají obrovské možnosti výběru prohlížeče. “Velcí hráči” nabízí své vlastní prohlížeče, k dispozici je i řada menších jako je UC Browser, Brave Browser nebo třeba Puffin. Nyní se do seznamu může připsat nový Xiaomi prohlížeč. Nazývá se Mint a specializuje se na to, že zabírá minimum úložiště a paměti RAM. Určen je tak i pro starší nebo méně výkonná zařízení.

Mint Browser je nenáročný prohlížeč od Xiaomi

Xiaomi se po horším roku 2017 vrací opět na výslunní, co se týče počtu prodaných zařízení. Podle agentury IDC společnost prodala ve třetím čtvrtletí tohoto roku 34 milionů telefonů a je celkově čtvrtým největším výrobcem telefonů. Většina z těchto telefonů spadá do střední a nižší třídy.

A právě pro tyto zařízení je určen nový prohlížeč Xiaomi Mint. Jedná se o plnohodnotný webový browser, který zabírá málo místa (méně než 10 MB). Dokáže šetřit data komprimováním stránek, ale má i klasické funkce jako je anonymní režim, vyhledávání pomocí hlasu anebo režim pro čtení.

Poslední dobrou zprávou k tomuhle prohlížeči je to, že nepotřebujete Xiaomi zařízení. Stahovat jej můžete zdarma z Google Play. Vyžaduje minimálně zařízení s Androidem 4.4.

Mint Browser - Video download,
Mint Browser - Video download,

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Vyzkoušeli jste nový prohlížeč Xiaomi Mint? Jak se vám líbí?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)