TOPlist

Přijde do Česka? Xiaomi globálně uvádí parádní Mini LED monitor pro hráče, má 180 Hz a 1 000 nitů

Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27i
  • Xiaomi vysílá atraktivní herní monitor na globální trh
  • Teoreticky se tak může podívat i k nám do České republiky
  • Nabízí Mini LED panel s vysokým jasem a plynulou frekvencí

V únoru Xiaomi vyslalo na domácí trh povedený monitor pro hráče, který dokázal zaujmout poměrně nízkou cenou a velmi atraktivními parametry. Nyní se jej chystá uvést globálně a možná se podívá také do České republiky. Láká především na panel technologie Mini LED, plynulou obnovovací frekvenci a vysoký jas.

Portfolio Xiaomi se už dlouho neomezuje jen na chytré telefony, hodinky nebo levná sluchátka. Výrobce přichází také s čím dál vyšším počtem zařízení do domácnosti a zaměřuje se také na počítačové periferie. Monitor Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27i tentokrát není určen do kanceláře, nýbrž na stůl pořádného hráče videoher.

Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27i

Hlavní dominantou zařízení je pochopitelně jeho displej, který měří 27 palce a využívá zobrazovací technologii Mini LED s 1 152 zónami podsvícení. Výrobce láká na pořádně vysoký jas, dosahující až 1 000nitové hodnoty, nebo obnovovací frekvenci 180 Hz, která potěší především hráče kompetitivních stříleček typu Counter-Strike 2. Zapomenout nesmíme ani na rozlišení 2,5K (2560×1440 pixelů), 99% pokrytí barevného gamutu DCI-P3 a 100% pokrytí prostoru sRGB.

Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27i

Za zmínku rozhodně stojí i konstrukční provedení. Se stojanem lze manipulovat nejrůznějšími způsoby, a tudíž je možné monitor naklonit dopředu či dozadu, posunout jej nahoru nebo dolů anebo jej umístit na výšku. Na zadní straně zařízení je umístěn světelný prvek s cílem ozvláštnit okolní prostředí. Co se týče konektivity, Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27i disponuje dvojicí DisplayPortů 1.4 a dvěma porty HDMI 2.0.

Xiaomi Mini LED Gaming Monitor G Pro 27i

Zda se monitor skutečně podívá do Česka a kolik zde bude stát, nevíme. Výrobce ostatně neprozradil žádnou oficiální cenu pro globální trh. V Číně byl monitor uveden za 2 199 jüanů, tedy asi 7 000 Kč bez daně.

Koupili byste si herní monitor od Xiaomi?

Zdroj: Xiaomi

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)