Xiaomi okopírovalo funkci Applu. Za upozornění hrozí uživatelům soudem

xiaomi kopiruje apple

Xiaomi dnes představilo první telefony v nové řadě Mi CC. Kromě toho společnost představila i novou funkci pro fotoaparát – tzv. Mimoji, což jsou animované avatary. Apple v minulém roce spustil funkci Memoji, která umí to samé. Xiaomi nicméně zašlo ještě dále a okopírovalo i samotný design. Trešničkou na dortu je pak vyhrožování soudem těm, kteří budou na kopírování upozorňovat.

Mimoji nebo Memoji? Rozdíly v podstatě nepoznáte

Apple představil Memoji minulý rok v systému iOS 12. Pomocí této funkce si můžete vytvořit vlastního avatara. A to třeba podle vás. Při představení nových telefonů Xiaomi Mi CC9, čínská společnost změnila pouze jedno písmeno. Mimoji mají ale i podobné designové prvky, rozdíly jsou téměř neroznatelné. Posuďte sami, na obrázku vlevo je Apple Memoji, vpravo pak nový Xiaomi Mimoji.

Zajímavé je ale to, že čínská společnost před několika dny vydala tiskovou zprávu, kde zcela odmítají, že by něco bylo zkopírováno. Rozdíl je údajně v tom, že Xiaomi nabízí automatické generování, ale Apple u Memoji ne.

Zároveň Xiaomi vyzvalo uživatele čínské sociální sítě Weibo, kteří šíří “pomluvy” a upozorňují na kopírování, aby pomohli s vyšetřováním a dokázali, že Mimoji opravdu kopíruje Memoji. Pokud to dokázou uživatelé dokázat, společnost se omluví a podnikne další kroky, včetně vyhození zodpovědných osob. Pokud ale uživatelé neprokážou, že Xiaomi kopíruje, tak společnost proti ním podnikne právní kroky. Tiskovou zprávu můžete nalézt na Twitteru, včetně anglického překladu.

Okopírovalo podle vás Xiaomi funkci Memoji?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)