Xiaomi Mi CC9 konečně oficiálně představeno, a hned ve třech variantách

Xiaomi Mi CC9 titul

Xiaomi v poslední době zajímavě zamíchalo se svými produktovými řadami. Nejdříve udělalo z řady Redmi samostanou značku, následně zrušilo řady Mi Max a Mi Note a nakonec představilo zbrusu novou řadu Xiaomi Mi CC zaměřenou na mladé uživatele. Představení této nové řady však chybělo něco zásadního a sice samotné telefony, které do ní budou patřit. S tímto odhalením si výrobce dal ještě trochu načas a tak až nyní představuje smartphony Xiaomi Mi CC9, Mi CC9e a Mi CC9 Meitu Edition.

Xiaomi Mi CC9 a jeho deriváty oficiálně

Páteří nové řady se má, alespoň prozatím, stát model Xiaomi Mi CC9. Ten v sobě ukrývá chipset Qualcomm Snapdragon 710 podpořený 6 GB RAM doplněných o 64 nebo 128GB úložiště. Použitý OLED displej má úhlopříčku 6,39″, FullHD+ rozlišení a je v něm integrovaná čtečka otisků prstů. Na zádech přístroje se nachází trojice fotoaparátů. Primární, se standardním záběrem, má snímač s rozlišením 48 MPx a objektiv o světelnosti f/1.8. Druhý fotoaparát nabídne superširoký záběr a 8MPx snímač. Trojici pak uzavírá 2MPx kamerka pro lepší zachycení hloubky ostrosti. Telefon by mohl oslovit také příznivce selfie, neboť v kapkovitém výřezu ukrývá fotoaparát se 32MPx snímačem a objektivem o světelnosti f/2.0

 

Konstrukce telefonu tvoří sklo na přední i zadní straně kombinované s kovovým rámem. Z další výbavy Xiaomi Mi CC9 nesmíme opomenout velkou, 4030 mAh baterii s podporou 18W nabíjení, USB-C konektor, 3,5mm jack, infraport, Bluetooth 5.0 či NFC. Zvlášť za poslední zmíněné NFC jsme velmi rádi, neboť Xiaomi mělo ve zvyku jej i u vybavenějších přístrojů často ignorovat. Xiaomi Mi CC9 bude dostupné v modré, bílé a černé variantě. Za základní 6/64GB variantu si v domovské Číně Xiaomi řekne o v přepočtu cca 5 890 Kč bez DPH. Varianta s 6/128GB pamětí pak vyjde na v přepočtu přibližně 6 550 Kč bez DPH.

Xiaomi Mi CC9 představení

Xiaomi Mi CC9e a Mi CC9 Meitu Edition

Vedle Mi CC9 představilo Xiaomi také levnější Mi CC9e a o kousek vybavenější Mi CC9 Meitu Edition. První zmíněný, levnější kousek se od základního Xiaomi Mi CC9 liší především o něco slabším chipsetem Qualcomm Snapdragon 665. Ten je v tomto případě doplněn o paměťové varianty 4/64 nebo 6/128 GB. Dalším citelný rozdíl pak spočívá v použití 6,01″ OLED displeje s pouhým HD+ rozlišením a v neposlední řadě také výrazně širšími okraji. S vysokou pravděpodobností pak levnější verze přišla o NFC. Dobrou zprávou je však zachování zbylé výbavy a to včetně čtečky otisků ukryté v displeji.

Xiaomi Mi CC9e představení

Další novinkou je speciální Meitu edice Mi CC9. Ta se od základního modelu liší především štědrou porcí 8 GB RAM a 258 GB úložiště. Dále by zde měla být přítomna drobná vylepšení fotoaparátu, respektive jeho aplikace, která nabídne několik foto a video režimů navíc. Je však nepravděpodobné, že se konkrétně tato edice podívá za hranice domovské Číny. Za levnější Xiami Mi CC9e si výrobce bude účtovat v přepočtu cca 4 260 respektive 5 240 Kč bez DPH. Meitu edice pak bude vycházet na v přepočtu 8 520 Kč bez DPH. Ceny ani dostupnost pro náš trh aktuálně neznáme.

Xiaomi Mi CC9 meitu edition

 

Jak se vám líbí první zástupci nové řady Xiaomi Mi CC?

Zdroje: GSMArena.com, AndroidCentral.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)