Xiaomi ukončuje řady Mi Max a Mi Note. Proč?

Dalších Xiaomi Mi Note ani Mi Max se už nedočkáme

O tom, že správně pojmenovat nejen jednotlivá zařízení, ale i celé řady, je nadmíru důležitá povinnost, asi diskutovat nemusíme. Udržet přehled v době, kdy jsou každý den představovány nové mobilní telefony, služby a aplikace, začíná být skutečně oříšek. Xiaomi si tuto situaci uvědomuje a pokusí se zefektivnit svůj pojmenovávací řád. Obětí toho se staly řady Mi Max a Mi Note. Série Mi Max se vyznačovaly důrazem na úhlopříčku displeje překračující šest palců. Tím si získali oblibu u lidí, co preferují podobné rozměry, ale na vlajkové lodi od Samsungu či Applu měli až moc hluboko do kapsy.

O čem zbytečně spekulovat?

K potvrzení informace došlo opět přímo od vrchního zástupce Xiaomi. Tentokrát se jednalo dokonce rovnou o CEO Lei Juna, který ji uveřejnil na serveru Weibo. Přístup odkrývání novinek, který čínský výrobce v poslední době zvolil se nám jeví velmi sympaticky. V době, kdy podobu a specifikace známe již měsíce před oficiálním představením, je tento přístup svěžím vánkem, který ukazuje, jak je tajnůstkářská politika firem zbytečná. Co se týká samotných sérií, které nebudou pokračovat, tah je to vcelku logický. Přednosti těchto řad jsou už považovány za nutnost prakticky u všech telefonů. Kvalitní konstrukce, velké a ostré displeje, malé rámečky, to už dnes musí mít každý.

Co nám tedy zůstane?

Jak lze vyčíst z přiloženého Tweetu, pozornosti se má dostat zbývajícím sériím, tedy Mi, Mi Mix a nově vzniknuvší Mi CC. Ta bude zamířena hlavně na mladé, zkratka znamená Chic & Cool a na modelech této řady mají pracovat jen a pouze lidé, kteří se narodili v devadesátých letech minulého století. Na nové telefony této série se přitom máme těšit již velmi brzo. První model by měl přinést podobný vyklápěcí mechanismus zadní kamery, který by tak sloužila i k záznamu selfie fotografií. Co se týče dvou dalších přeživších sérií, Mi 9T je teď horkým želízkem v ohni vyšší střední třídy a nedávno dorazilo na náš trh. Dostupnost varianty Pro byla nedávno také potvrzena. A na konec, Mi Mix 3, telefon s vysouvací konstrukcí, který zatopil i vlajkovým lodí Samsungu nebo Huaweie, u toho se na nástupce těšíme všichni.

Máte nějaký model z končících řad Mi Max či Mi Note?

zdroj: Twitter, Weibo

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)