Litr čisté vody za 0,12 Kč? Xiaomi ukázalo novou čističku vody

xiaomi mijia čistička vody
  • MIJIA Water Purifier 600G je nová čistička vody od Xiaomi
  • K dispozici bude za v přepočtu 5 200 korun bez daně

V Číně se představila novinka od společnosti Xiaomi a to sice další čistička vody, tentokrát s označením MIJIA 600G. Ta zřejmě navazuje na rok starou Xiaomi H800G Pro a nabízí slušný poměr mezi cenou a výkonem.

Xiaomi MIJIA Water Purifier 600G je vybavena pokročilým sedmistupňovým filtrem, přičemž firma tvrdí, že vodu vyčištěnou touto čističkou mohou bez obav konzumovat i děti. Přístroj využívá přední čerpadlo jako svůj filtrační prvek, který je navíc snadno vyměnitelný. Uvnitř čističky se nacházejí kompozitní filtrační prvky PPC a filtrační prvky pro reverzní osmózu (proces, při kterém je voda pod tlakem protlačena přes speciální membránu, která odstraňuje nečistoty a soli), které umožňují sedm úrovní jemné filtrace.

Filtrační prvek pro reverzní osmózu vydrží až 3 roky a má celkovou dokáže vyčistit až 5000 litrů vody. Míra produkce čisté vody v čističce vody MIJIA má dosahovat až na 68,5 % při průtoku 1,58 l/minutu. Xiaomi se nechalo slyšet, že jeden litr čisté vody vyjde asi na 0,04 juanů, tedy nějakých 12 haléřů.

xiaomi mijia chytrá čistička vody

Čistička vody Xiaomi MIJIA 600G podporuje také technologii zpětného toku čisté vody. Hluk čističky dosahuje na hodnotu 53 dB. Na přední straně se kromě tlačítek nachází také displej, který vám zobrazí všechny potřebné informace. Pokud by vám nestačil, můžete čističku také propojit s aplikací. V tuto chvíli se prodává v Číně za cenu 1 699 juanů, což je asi 5 300 korun bez daně. Do Evropy se pravděpodobně jen tak nepodívá, ale je možné, že se za nějaký čas objeví na Aliexpressu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Využili byste čističku vody?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)