TOPlist

Ideální na léto? Xiaomi představilo šikovný chytrý ventilátor, stojí pár korun

xiaomi ventilátor smart
  • Xiaomi v Číně ukázalo nový chytrý ventilátor Mijia DC Inverter Floor Fan Pro
  • Má několik užitečných vychytávek a nízkou spotřebu
  • Můžete ho propojit s ekosystémem HyperOS Connect

Společnost Xiaomi nedávno uvedla na trh nový ventilátor Mijia DC Inverter Floor Fan Pro, který se vyznačuje elegantním designem, chytrými funkcemi a nízkou spotřebou. S blížícím se létem přijde vhod do každé domácnosti, avšak zatím je k dispozici pouze v Číně. Není ale vyloučeno, že se podívá i do Evropy, ať už oficiální cestou nebo skrz Aliexpress. Xiaomi umí ventilátory dělat mimochodem velmi dobře, před nějakým časem jsme u nás v redakci testovali Smartmi Standing Fan 3.

Mijia DC Inverter Floor Fan Pro zaujme na první pohled svým minimalistickým designem s tloušťkou pouhých 8,7 cm, takže vám nebude tolik překážet ani v zimě někde v kumbálu, až ho nebudete používat. Navíc přichází s úložným boxem, kam ho můžete složit.

Ventilátor nabízí různé možnosti ovládání, včetně standardního dálkového ovladače na Bluetooth s dosahem až 30 metrů. Abyste jej neztratili, můžete ho připnout pomocí magnetů přímo na ventilátor. Většina lidí jej ale bude používat v kombinaci s ekosystémem Xiaomi HyperOS Connect (a v Číně také hlasovým asistentem Xiao AI), takže ho můžete ovládat telefonem a případně vytvářet nejrůznější automatizace. Pro ty, kteří dávají přednost manuálnímu ovládání, jsou na ventilátoru k dispozici dotyková tlačítka.

Xiaomi Mijia DC Inverter Floor Fan Pro specifikace

Ventilátory od Xiaomi disponují režimem přirozeného větru a ani Mijia DC Inverter Floor Fan Pro není výjimkou. Tento mód simuluje osm různých typů proudění vzduchu inspirovaných reálným prostředím, jako jsou břehy jezer či terasy. Samozřejmostí je ale i režim přímého foukání se 100 úrovněmi nastavení rychlosti.

Sám o sobě ventilátor baterii nemá, což je trochu škoda. Může být napájen přes klasický kabel nebo powerbankou. Xiaomi uvádí, že powerbanka s kapacitou 10 000 mAh dokáže ventilátor napájet až 22 hodin při nejnižším nastavení. Co se spotřeby týče, na první stupeň si vezme pouhých 1,9 W a vyznačuje se také nízkou hlučností, ta dosahuje na pouhých 26,8 dB, takže ho můžete používat i v ložnici.

Jak je psáno v úvodu, nový ventilátor je v současnosti k dispozici pouze v Číně a to za cenu 399 juanů, tedy přibližně 1 300 korun bez daně.

Máte zkušenosti s chytrými ventilátory?

Zdroj: Mi.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)