Xiaomi představilo svou nejvýkonnější čističku vzduchu. Co všechno umí?

xiaomi čistička vzduchu
  • Xiaomi představilo další čističku vzduchu
  • Jde o vůbec nejlepší model, který kdy firma ukázala
  • Umí pohlcovat formaldehyd a další škodlivé látky

Společnost Xiaomi představila v Číně novou čističku vzduchu s označením Mi Air Purifier 4 Pro H. Jedná se o dosud nejvýkonnější čističku od této čínské firmy, která se postará o kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti, samozřejmě ji můžete propojit i s mobilním telefonem.

Xiaomi Mijia Air Purifier 4 Pro H odstraní i formaldehyd

Jednou z nejlepších vlastností nové čističky Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro H je její schopnost odstraňovat formaldehyd (těkavý plyn, vyskytuje se například v nábytku), bakterie, kouř a zápach z vaší domácnosti. Díky pokročilému systému dokáže detekovat a zobrazit koncentraci formaldehydu s přesností až 0,001 mg/m3. Rozloží jej pak pomocí aktivního uhlí a nano reaktantům, přičemž míra odstranění TVOC (látky, které vznikají z nečistot ve vzduchu) činí 99,4 % během jedné hodiny používání.

Účinná Filtrace a odstranění Bakterií

Nejenže Mi Air Purifier 4 Pro H čistí vzduch od škodlivých látek, ale také účinně odstraňuje bakterie a toxiny. Disponuje šestivrstvým kompozitním filtrem s dvojitou antibakteriální vrstvou a UV sterilizací. Tento filtr má větší kapacitu než standardní modely, jeho životnost výrobce odhaduje na 10-14 měsíců. Co se týče hrubých čísel, dokáže čistička vyčistit až 10 000 litrů vzduchu za minutu.

Propojení s mobilem je samozřejmostí

Na horní části Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro H se nachází odnímatelný horní kryt, na té spodní pak nechybí kolečka pro snadné přesouvání mezi místnostmi. Dostatek informací poskytne OLED displej na přední straně, avšak pro podrobnější informace si budete muset dojít do aplikace Mi Home. Čistička je dostupná od 8. srpna a to za cenu 2199 juanů, což je v přepočtu asi 6 800 korun bez daně. Dá se očekávat, že ji čínská firma v dohledné době představí i na globálním trhu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jakou čističku vzduchu máte doma? Jste s ní spokojení?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)