Proč budou Microsoft aplikace součástí Xiaomi? Kvůli patentům

xiaomi microsoft patenty

Americká společnost Microsoft uzavřela s čínským Xiaomi úmluvu o vzájemném licencování patentů. Čínský mobilní leader koupí kolem 1500 patentů, a proto bude na oplátku do svých zařízení instalovat aplikace americké společnosti, včetně kancelářského balíku Office a nebo Skype. Tyto aplikace budou integrovány v MIUI během září.

Microsoft aplikace v Xiaomi telefonech výměnou za patenty

Že se v blízké době dočkáme předinstalovaných Microsoft aplikací v oblíbených telefonech jsme věděli – chyběli však informace o důvodech a kdy se tak stane. Obě společnosti mají zájem vytvořit dlouhodobý partnerský vztah. Microsoft dohodou získá miliony nových zákazníku především z Číny a Xiaomi zase možnost proniknout na nové trhy. Vzhledem k tomu, že je čínský trh přesycen a podíl všestranného výrobce nenápadně klesá, je tato spolupráce zajímavá pro další růst společnosti.

novinkyje první čínskou společností, které se podařilo dohodnout s Microsoftem. Čínský Apple, jak se často společnost nazývá, patří mezi pět největších výrobců smartphonů na světě i přes to, že donedávna prodával svá zařízení jen na domácím trhu a v Indii. Tento rok jsou smartphony tohoto výrobce oficiálně dostupné i v USA.

Dohoda o vzájemném licencování patentů by čínské společnosti mohla otevřít dveře i na evropský trh a zabránit tomu, aby se společnost stala terčem patentových sporů.

Oficiální zpráva Microsoftu je k přečtení zde.

Zdroj: reuters.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)