Telefon Xiaomi Mi5: přijde ve dvou verzích a se čtečkou otisků prstů?

Xiaomi Mi5

Xiaomi Mi5 je jedním z velmi netrpělivě vyhlížených telefonů současnosti, jeho představení se očekávalo již několikrát, výrobce však namísto nové vlajkové lodi pokaždé přišel s nějakou jinou novinkou. Dle množících se úniků a spekulací se však zdá, že představení tohoto nového TOP modelu je už konečně opravdu na spadnutí. Co se zatím od této novinky očekává?

Předně by mělo Xiaomi Mi5 přijít s novým chipsetem Qualcomm Snapdragon 820, který by mu měl ve spojení se 4 GB RAM poskytnout opravdu nekompromisní výkon. Displej s nejvyšší pravděpodobností oproti předešlému modelu poroste jen nepatrně na 5,2″, rozlišení by měl nabídnout buď Full HD nebo QHD. Telefon se bude prodávat ve verzi s 16, nebo 64GB úložištěm, jak je u Xiaomi zvykem, na microSD karty můžeme u telefonu vyšší řady zapomenout.

Xiaomi Mi5

Na zádech telefonu by se měl nalézat 16MPx fotoaparát, zatímco o selfie se postará 8MPx snímač. Na přední straně se usadilo tlačítko domů se zabudovanou čtečkou otisků prstů. Dle údajných renderů Mi5 by se pak konstrukce této novinky měla podobat před necelým rokem představenému telefonu Mi Note, respektive Mi Note Pro.

Xiaomi-Mi-5-in-Pink

Vedle Xiaomi Mi5 by však výrobce údajně měl představit také větší Xiaomi Mi5 Plus s displejem o úhlopříčce 5,5 nebo 5,7″ a rozlišení QHD (2560 x 1440 px). Kapacita interního úložiště by v tomto případě měla činit minimálně 32 GB. Zbytek specifikací bude pravděpodobně shodný s menším Xiaomi Mi5.

Předmětem úniků se vedle pravděpodobných specifikací a renderů staly také ceny novinek. U menšího Xaiomi Mi5 by cena pro domácí trh měla činit přibližně 7 600 Kč (1999 juanů), zatímco u většího Mi5 Plus přibližně 9 500 Kč (2500 juanů).

Líbilo by se vám takovéto Xiaomi Mi5 respektive Mi5 Plus?

 

Zdroj: PhoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)