TOPlist

Xiaomi Mi3 – telefon roku se blíží. Co nás čeká a nemine? (souhrn spekulací)

xiaomim33

Mobilní svět netvoří pouze Samsung, HTC, LG , Sony či Huawei, ale jsou tu i další žraloci. Poslední dobou vám stále více vštěpujeme do hlavy slůvko Xiaomi, pod kterým se skrývá čínský výrobce s obrovským potenciálem a pravidelně představuje jedny z nejlepších přístrojů na světě za bezkonkurenční ceny. Modely Mi2 a Mi2S již vstoupily do historie a nás čeká představení třetího modelu. Jaký bude Mi3? Pojďme si dát dohromady všechny informace a spekulace, které jsou prozatím k dispozici.

Krátce o Xiaomi

Nikdy jste o této společnosti neslyšeli? Opravdu ne? Zlobit se na vás ani nemůžeme, protože výrobky tohoto výrobce jsou stále jen okrajovou záležitostí a setkat se s nimi na pultech českých obchodů je nadlidský úkol. Xiaomi je poměrně mladá společnost, kterou založil Lei Jun až v roce 2010. Cílem bylo představit světu smartphone, který by za nízkou cenu nabízel výkon TOP modelů. Přišel tedy na světlo světa první Xiaomi Phone (září 2011), který vzbudil pozornost. O poprask se ale postaral především model Mi2, který opět porážel konkurenci v podobě Galaxy S3 či HTC One X, a přitom stál mnohem méně. Poslední představený model Mi2S byl vyprodán během několika sekund (na skladě bylo 200 000 kusů) a bylo jasné, že Xiaomi zasadí opět cenný skalp.

xiaomi-logo1

Možná jste ovšem o této společnosti slyšeli kvůli něčemu jinému a možná ani nevíte, že část této společnosti právě sídlí ve vašem telefonu. Xiaomi je kromě mobilních přístrojů tvůrcem také skvělého systému MIUI, který představuje od základu přepracovaný Android. Všechny přístroje Xiaomi jsou samozřejmě tímto systémem vybaveny a možná i proto jsou krok před konkurencí.

Xiaomi Mi3 – opět vyrazí dech?

Po skvělém modelu Mi2S, který si troufale vyšlápnul i na Galaxy S4 od Samsungu či HTC One, nečekáme od Mi3 nic jiného než opravdovou bombu. Oficiálně by měl být představen již 16. srpna (Augusta) a nás tedy čeká něco málo přes měsíc netrpělivého čekání, co za bestii se světu ukáže. Pojďme si říci, co o přístroje víme, tušíme a co se šušká.

Vzhled zařízení – jen pár úniků

Vzhled  zařízení dosud oficiálně představen nebyl a na internet tak vykouklo pouze několik obrázků, na kterých je údajně nový model Mi3. Věřit jim můžeme, ale také nemusíme. To už necháme na vás.

xiaomi-mi3-prototype-leaked-hero

Xiamo-MI3

Leaked-photo-of-Xiaomi-Mi3-and-Xiaomi-Red-Rice

Displej – stálá neznámá

Úhlopříčka displeje patří bezesporu k parametrům, podle kterých si svůj budoucí přístroj vybíráme. Model Mi2S disponuje 4,3″ displejem s HD rozlišením a předpokládá se, že si nástupce polepší na Full HD rozlišení. Velikost však stále nevíme. Nejprve se šuškalo o 5″, před pár dny se ale objevily obrázky prototypu s 5,5palcovou obrazovkou! To už by byl velký skok. Stále se tak přikláníme a doufáme, že Mi3 bude mít 5″ Full HD displej.

A technologie? Tu můžeme opět jen odhadovat. Po vzoru předchozích modelů by se mohlo jednat o klasické IPS s technologií OGS (One Glass Solution). Díky tomu je displej přímo nalepen na skle a my můžeme říci, že displej vypadá skutečně skvěle.

Xiaomi-Mi2A-Display OGS technologie v přístrojích Xiaomi pomáhá displeji ke skvělým barvám

Snapdragon 800 nebo Tegra 4?

Opět přilijeme trochu neznáma. O výkon samotného telefonu se stará čipové řešení. Zatím všechny modely Mi disponovaly některým z rodiny Snapdragonů, za kterými stojí společnost Qualcomm. Mi2S je poháněn skvělým Snapdragonem 600 a my už víme, že se chystá několik zařízení s nástupcem Snapdragonem 800. Proto nám přijde logické, že i Mi3 přijde s osmistovkou pod kapotou. Jenže… Před pár dny se na internetu objevil snímek z testovacího nástroje, který prozradil existenci Mi3 s čipovým řešením konkurence! Přístroj byl poháněn Tegrou 4.
Stále si tak nejsme jisti, co nakonec uvnitř Mi3 nalezneme.

qualcomm-nvidia-600x369

Bohatá výbava samozřejmostí

U tak výkonného modelu můžeme čekat, že se nenechá zahanbit v žádném ohledu. Šušká se, že by měl být tento klenot vybaven 3GB RAM pamětí, 13MPx fotoaparátem vzadu a 5MPx vpředu. Konečně by měl přístroj zvládat také technologii NFC, která u předchozích modelů chybí. A baterie? Podle prvních spekulací by se její hodnota měla vyšplhat až na 3600 mAh – to je ale podle nás podezřele vysoká hodnota, a tak se nechme překvapit. Pokud si vezme Mi3 ponaučení od modelu Mi2, může se dočkat také originální baterie s větší kapacitou jako příslušenství. Mluví se také o nových reproduktorech, které by se měly pyšnit téměř „Hi-Fi kvalitou“. Tak slavné to určitě nebude, ale pokud by se aspoň přiblížily reproduktorům v HTC One, byla by to paráda.

Předchozí model - Xiaomi Mi2S Předchozí model – Xiaomi Mi2S

MIUI – čínská dokonalost

Telefon netvoří pouze hardware, ale také softwarová část. A zde má, dámy a pánové, Xiaomi navrch. Stejně jako společnosti Apple či Google si pro své přístroje vyvíjejí systém samy, i Xiaomi má pro své přístroje dovolený doping. Pokud jste v úvodu četli pozorně, nemohla vám uniknout zmínka o MIUI. Tento systém je samozřejmě stále čistokrevný Android, je však od píky předělán a upraven. A výsledek? Skvěle optimalizovaný systém, který dobře vypadá, dá se díky schématům doladit téměř k barevné dokonalosti a navíc přináší funkce a aplikace, které čistý Android a konkurence nemá. Rozhodně bod pro Xiaomi.

Miui-Android1

Cena a dostupnost – levná kráska, kterou je těžké sehnat

Pokud se budeme bavit o ceně, jsme si jisti, že Xiaomi půjde ve svých zlatě vyšlapaných kolejích a přístroj nabídne za velmi lákavé peníze. Netroufáme si nyní odhadovat, kolik to bude, ale v přepočtu do 10 000 Kč bychom se dostat mohli.

Pokud vám informace o ceně udělala úsměv na tváři, pak vám jako citrón přetvoří ústa informace o dostupnosti. Celý svět, hlavně Čína, nyní netrpělivě sleduje Xiaomi a v momentě, kdy se první kusy objeví v prodeji, zmizí po pár sekundách. Jako čeští uživatelé si tak nedělejte příliš iluze. Budeme si muset počkat, navíc o české oficiální distribuci si také můžeme nechat zdát. Jedinou možností je a také v případě Mi3 bude pořídit si přístroj ze zahraničí, nebo se obrátit na zprostředkovatele, kteří za vás nákup ze zahraničí obstarají (například náš partner LevneSmartphony.cz).

 Těšíte se na nový model Xiaomi Mi3? Vlastníte některý z přístrojů tohoto výrobce?

 zdroj: gsmarena.comtechinasia.comgizmochina.comen.wikipedia.org

Chcete si vyzkoušet nejlepší čínské telefony? Pak se neváhejte registrovat a navštivte další RoadShow! Vstupné je zdarma.

Jak to vypadalo na RoadShow v Praze? Rozepsali jsme se o tom v samostatném článku Praha hostila největší sešlost Androidu – RoadShow 2013.

registrace

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (48)