Rozlučte se s řadou “Mi”. Xiaomi oznámilo velkou novinu

Xiaomi Mi značka změna

Produktová řada Mi jako demonstrace toho nejlepšího, co se dá vyrobit. Série Redmi zase jako nabídka rozumně vybavených a drahých přístrojů pro každého dle libosti. Tak dlouhé roky vypadalo rozdělení dvou populárních značek nejen mobilních telefonů od společnosti Xiaomi, kterému ale bude brzy konec. Od třetího kvartálu roku 2021, tedy prakticky již od července, začíná čínská firma označovat své prémiové mobily svým celým názvem, tedy Xiaomi.

Mluvčí firmy redakci XDA Developers sdělil, že “změna sjednotí postavení značek a zmenší mezeru ve vnímání mezi značkou a jejími produkty”. Společnost bude nadále využívat nedávno osvěžené oranžové logo s nápisem Mi, samotné produkty však v rámci dvou zmíněných sérií ponesou označení Xiaomi či Redmi.

Xiaomi Mi Redmi loga názvy série

“Produkty Xiaomi představují vrchol technologie a nabízejí prvotřídní zážitek. Produkty Redmi přinášejí velké inovace za nižší ceny a jsou zaměřeny na mladší publikum. Toto rozlišení se odráží také v našich aktualizovaných logech, přičemž loga Xiaomi a Redmi jsou pod logem mateřské značky,” dodal zástupce firmy, která je podle některých analytiků aktuálně nejúspěšnějším výrobcem mobilů na světě. Nová značka se prý časem objeví i u dalších produktů.

Kolik Xiaomi “Mi” telefonů jste doposud měli?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)