Xiaomi Mi Smart Sensor Set recenze: Chytrá domácnost snadno a levně

Xiaomi Mi Smart Sensor Set recenze domaciho alarmu

Společnost Xiaomi je velmi dobře známá nejen pro své telefony, ale také pro širokou nabídku chytrých produktů, na kterých lze vybudovat celou chytrou domácnost. Základním stavebním kamenem takovéto chytré domácnosti se pak může stát například Xiaomi Mi Smart Sensor Set. Jak chytré senzory od Xiaomi fungují v praxi a jak náročná je jejich instalace? To a další informace se dočtete v naší dnešní recenzi.

Recenze Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Obsah balení Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Xiaomi Mi Smart Sensor Set představuje základní sadu chytrých senzorů, která může sloužit jako vstupenka do světa chytrých domácností a jejich automatizace. Jedná se o výhodný set obsahující několik produktů. V jeho základním setu pak naleznete:

 • 1x hub Mijia Gateway
 • 2x pohybové čidlo
 • 2x senzory na okna/dveře
 • 1x bezdrátové tlačítko
Xiaomi Mi Smart Sensor Set obsah balení

Bez Mijia Gateway se neobejdete

Středobodem celého setu je hub Xiaomi Mijia Gateway, který zajišťuje komunikaci s jednotlivými senzory. Pochopitelně, senzory v balení nejsou zdaleka jediné, které můžete k hubu připojit. Jakmile však máte ve své výbavě tento hub, stačí pro rozšíření vaší chytré domácnosti dokoupit požadované senzory samostatně. Hub však neslouží jen jako prostředník pro zajištění komunikace jednotlivých senzorů a chytrých zařízení.

xiaomi mi smart senzor design materialy

Díky zabudovaným LED může hub sloužit například také například jako noční lampička. Ostatně díky svému vzhledu a zapojením přímo do elektrické zástrčky by leckomu mohl právě noční lampičku také připomínat. Hub navíc disponuje RGB diodami což umožňuje uživateli nejen volit intenzitu, ale také barvu světla.

xiaomi mi smart senzory

Díky zabudovanému, a nutno podotknout vcelku hlasitému, reproduktoru může hub ve spojení s bezdrátovým tlačítkem nalézt uplatnění jako zvonek. Další možností je pak využít senzor pohybu či senzory na dveře a okna. V tomto případě můžete hub použít jako upozornění že někdo vešel (například do obchodu) nebo jej přepnout do režimu alarmu.

Které senzory nalezneme v balení?

Jak jsme již zmínili výše, Xiaomi Mi Smart Sensor Set obsahuje několik základních senzorů, které vám umožní začít budovat chytrou domácnost, stále se však jedná spíše o ochutnávku toho, čeho jsou chytré produkty Xiaomi schopné. Energii jednotlivým senzorům dodávají různé typy knoflíkových baterií, které jsou snadno vyměnitelné, typ baterie se pak vždy dozvíte na spodní straně daného produktu. Bohužel výdrž baterií výrobce oficiálně neudává. Zkušenosti majitelů však naznačují, že by se u všech senzorů mělo jednat o dobu blízkou jednomu roku – pochopitelně v závislosti na intenzitě použití.

Instalace všech senzorů je naprosto jednoduchá a nevyžaduje žádné zapojování. Senzory tak stačí vhodně umístit – s čímž vám poradí i aplikace Mi Home – či maximálně přilepit pomocí dodané oboustranné lepící pásky. Tu rozhodně využijete při instalaci senzorů na dveře a okna. Ty se skládají ze dvou dílů a fungují velmi jednoduše pomocí magnetů. Magnet tedy přilepíte na dveře či okno a senzor pak stačí umístit na jejich rám do blízkosti magnetu.

Výčet senzorů obsažených v balení Xiaomi Mi Smart Sensor Set může pokračovat například pohybovými čidly. Ta nás překvapila poměrně malými rozměry, díky kterým není problém je šikovně ukrýt. Nezapomeňte však, že senzory musejí mít dobrou viditelnost na oblast, kterou mají snímat. Nám se také osvědčilo dát je na vyvýšené místo, s jejich ukrytím například pod skříň tedy rozhodně nepočítejte. Poslední, ale neméně praktickou součástí Xiaomi Mi Smart Sensor Set je bezdrátové tlačítko, které poskytuje široké možnosti využití. Nakonfigurovat u něj lze samotné kliknutí i dvojklik, v aplikaci k nim pak stačí nakonfigurovat patřičnou akci.

Přibalené senzory jsou pochopitelně jen špičkou ledovce, Xiaomi vyrábí celou řadu nejrůznějších čidel, zmínit můžeme například:

 • senzor teploty a vlhkosti
 • bezdrátové nástěnné vypínače
 • detektor kouře a unikajícího plynu
 • otřesové čidlo
 • detektor úniku vody

Xiaomi Mi Home Starter Set Walkthrough

Xiaomi Mi Home Starter Set Walkthrough

S aplikací Mi Home je automatizace hračka

Veškeré nastavení čidel z balení Xiaomi Mi Smart Sensor Set se provádí pomocí aplikace Mi Home, která se na Google Play nachází v angličtině, její ovládání je však natolik jednoduché a intuitivní, že si s ní poradíte i se základní znalostí jazyka.

Párování sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set probíhá snadno. Stačí spárovat hub, kdy jej můžete vybrat ze seznamu podporovaných zařízení nebo využít automatickou detekci kompatibilních zařízení v okolí, a ke spárování jednotlivých senzorů již dojde automaticky. Pokud budete mít se spojením s jakýmkoli produktem pro chytrou domácnost od Xiaomi problém, v aplikaci naleznete jednoduchý ilustrovaný návod jak zařízení správně spárovat.

Aplikace Mi Home slouží ke správě a nastavení veškerého chytrého vybavení od Xiaomi a také k vytváření automatizovaných scén. To se přitom podobá například vytváření scénářů ve známé aplikaci IFTTT. Stačí tedy zvolit spouštěč, kterým může být nejen senzor či bezdrátové tlačítko ale například i denní doba. Poté si již vyberete zařízení a akci, kterou má po přijetí povelu vykonat. Aplikace umožňuje u jednotlivých spouštěcích podnětů nastavit také zpoždění. Pokud hodláte využít pohybová čidla pro zapínání osvětlení, určitě oceníte také možnost nastavit si dobu, po kterou má světlo svítit od posledního zachycení pohybu. V neposlední řadě oceníte i možnost zasílání notifikací při sepnutí některého ze senzorů.

Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Xiaomi Mi Smart Sensor Set

1.0
 • Konektivita Wi-Fi 802.11 b/g/n, Zigbee protokol
 • Hmotnost -
 • Představení na trh 2017
 • Rozmery -
 • Baterie -

Senzory Xiaomi sice pracují na obecně velmi rozšířeném protokolu ZigBee, narozdíl od většiny svých produktů pro chytrou domácnost však u nich Xiaomi zapomnělo na podporu Google Asistenta. Ještě víc nás však mrzí, že Xiaomi nenabízí snadný způsob jak pomocí těchto senzorů ovládat prvky chytré domácnosti i jiných výrobců. Způsoby sice existují a zejména na zahraničních fórech si o nich můžete přečíst vlákna s desítkami stran, rozhodně se ale již nejedná o snadné řešení pro každého.

Závěr recenze

Xiaomi Mi Smart Sensor Set Mi Home se na našem trhu prodává za 2 690 Kč s DPH. (Heuréka) Za poměrně zajímavou částku tedy získáte základ pro budování chytré domácnosti. Ten pak můžete v budoucnu obohatit o senzory, které přesně odpovídají vašemu zamýšlenému využití. Na systému musíme ocenit zejména jeho jednoduchost a uživatelskou přívětivost a to i přesto, že nabízí celou řadu možností konfigurace. Díky tomu si každý uživatel dokáže do detailu nastavit chování své chytré domácnosti sobě přesně na míru. Největší nevýhodu celého setu pak spatřujeme v absenci podpory hlasových asistentů a zejména v prakticky nulové podpoře produktů jiných společností, která vás při budování chytrého domova odkáže prakticky výhradně na produkty Xiaomi resp. dceřiných společností jako například Yeelight.

Klady

+ Rozumná cena
+ Snadná instalace
+ Široké možnosti automatizace
+ Uživatelská přívětivost

Zápory

– Prozatím chybí podpora hlasových asistentů
– Špatná kompatibilita s produkty jiných značek
– Aplikace v angličtině

Za zapůjčení děkujeme společnosti Xiaomi Czech.

Co na Xiaomi Mi Smart Sensor Set říkáte? Máte s nějakými chytrými senzory již zkušenost?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)