Plaťte Xiaomi náramkem už teď. Mi Smart Band 6 s NFC oficiálně v ČR

náramek xiaomi mi smart band 6 platby v česku

V současné době v Česku využívá placení mobilním telefonem přes 27 % uživatelů a dá se očekávat, že díky nástupu cenově dostupných telefonů/hodinek se bude tento podíl neustále zvyšovat. Právě proto představila společnost Xiaomi náramek Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, díky kterému budeme moci konečně platit i v České republice.

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC aneb placení náramkem v Česku

Náramek Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC se od své předchozí verze nijak neliší. Můžeme nadále počítat s monitorováním zdraví, spánku, kyslíku v krvi či srdeční frekvencí. Nechybí samozřejmě ani velké množství sportovních režimů a konečně již zmiňované NFC platby a to díky spolupráci se společností Mastercard. Placení je přitom prosté. Stačí jej přiložit k platebnímu terminálu. Cena je stanovena v Česku na 1 299 Kč, což je asi o 400 Kč více než za verzi bez NFC.

Z této zprávy vyplývá, že lze prozatím platit pouze kartami Mastercard a první bankou, která platby tímto chytrým náramkem podporuje je ČSOB. Dále má být podporována také platební brána Curve a v následujících týdnech se připojí mBank. V budoucnosti máme však prý počítat také s dalšími bankami.

“Jsem velmi rád, že naši fanoušci mohou ode dneška běžně platit v obchodech i pomocí jejich oblíbeného sportovního náramku Xiaomi Mi Smart Band, který v nové verzi přichází s NFC. Jako aktivní sportovec vím, jak je tato funkce důležitá. Mohu si jít v klidu zaběhat a nemusím řešit, kam uložím kartu nebo peníze. Uživatelské pohodlí, přidávání nových služeb a neustálé vylepšování těch stávajících patří ke stěžejním bodům filozofie společnosti Xiaomi,” vysvětluje Guojun Gao, ředitel české pobočky Xiaomi Inc. V redakci se chystáme funkci brzy otestovat a tak můžete počítat s delším článkem o této novince.

Jak se na platby náramkem těšíte?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)