Zajímavý Xiaomi Mi Router AX9000 míří do Evropy. Jaká je cena?

xiaomi router herní

V březnu jsme vás informovali o tom, že Xiaomi představilo výkonný Mi Router AX9000, který byl však k dispozici pouze v Číně. To se nyní mění a tento router spolu s herním monitorem, koloběžkou nebo horkovzdušnou fritézou míří na evropský trh.

Evropská cena Xiaomi Mi Router AX9000 odhalena

Xiaomi Mi Router AX9000 disponuje má hned 12 antén, které pokrývají pásmo 2,4 GHz a dvě pásma 5 GHz, přičemž jedno z nich je vyhrazeno pro hraní her. Co se týče portové výbavy, můžeme počítat s jedním WAN 2,5 Gb/s, čtyřmi gigabitovými LAN porty a jedním USB-A 3.0. V routeru tiká 14nm čip od Qualcommu a dopomáhá mu 1GB operační paměti RAM. Kromě těchto antén je zde jedna AIoT navíc, která umí komunikovat se smart home produkty Xiaomi, což je určitě skvělý bonus navíc.

A co tedy cena? Xiaomi Mi Router AX9000 se prodává v Evropě za 300 EUR, což je asi 7 700 korun. Pokud vám nevadí si chvilku počkat, můžete si jej koupit z Aliexpressu a dokonce ušetřit nemalé peníze.

Jaký router používáte vy?

Zdroj: blog Xiaomi

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)