Xiaomi představilo nový Mi Notebook: Může se chlubit dobrým poměrem cena/výkon

xiaomi mi notebook 15,6

Čínské Xiaomi představilo nový Mi Notebook. Novinka přichází s osmou generací Intel procesoru, dedikovanou NVIDIA grafikou a plnohodnotnou klávesnicí. Potěší také to, že cena za základní model je nízká.

Xiaomi Mi Notebook oficiálně představen v 15,6″ verzi

Jak už jsme zmínili v nadpise výše, novinka má 15,6″ velký displej s FullHD rozlišením. O výkon se stará osmá generace Intel procesorů. Základní verze má Core i5, kterou doplňuje 4GB/8GB RAM. Dražší verze používá Core i7 a 8GB RAM. Uživatelé si však můžou přidat další paměť RAM, a to až do 32 GB. Obě verze pak mají 128GB SSD a 1TB HDD. Dostalo se i na dedikovanou grafickou kartu, konkrétně jde o Nvidia Geforce MX110 2GB.

xiaomi mi notebook displej

Pokud se podíváme blíže na konektivitu, notebook má 2x USB 3.0, HDMI, 3,5mm audio konektor, ethernet port, čtečku SD karet a jeden USB 2.0 port. Bohužel se nedostalo na USB-C, což je trochu škoda, vzhledem k tomu, jak se poslední roky rozšiřuje. Dále má notebook dva 3W reproduktory, poslední specififickou věcí, kterou jsme u Xiaomi notebooků nemohli vidět, je numerická klávesnice, která nabízí také rychlé klávesy pro spuštění kalkulačky, prohlížeče a scroll lock.

mi notebook porty

Cena tohoto notebooku začíná na částce 3999 CNY, což je v přepočtu s DPH 15 tisíc Kč za verzi s Core i5 a 4GB RAM. Za 8GB RAM připlatíte v přepočtu 1 600 Kč, což už se spíše vyplatí koupit paměť zvlášť a rozšířit základní model. Verze s Intel Core i7 a 8GB RAM pak vyjde na 4999 CNY, což je v přepočtu s DPH 19 tisíc Kč. Do prodeje se notebook dostane na konci měsíce.

Jak se vám líbí nový Xiaomi Mi Notebook?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)