Xiaomi představilo levný notebook s hliníkovým tělem a slušnou výdrží baterie

xiaomi levný notebook

Xiaomi dnes oficiálně představilo nový notebook Mi Notebook 14 e-Learning Edition. Ten cílí na uživatele, kteří jsou nuceni v těchto nelehkých dobách pracovat převážně z domova. Co se týče specifikací, jedná se v podstatě o hůře vybavený Mi Notebook, který má pochopitelně také nižší cenu.

Xiaomi Mi Notebook 14 e-Learning Edition oficiálně

Co však zůstalo při starém a Xiaomi za tuto skutečnost ceníme je celohliníkové tělo. Váha pak činí 1,5 kg a v nejtlustším místě notebook měří 18 mm. Stále se tedy jedná o poměrně kompaktní počítač. Srdcem laptopu je Intel Core i3-10110U. Jedná se o dvoujádrový procesor, přičemž obě jádra pracují na frekvenci 2,1 GHz, avšak v případě potřeby se přetaktují až na 4,1 GHz. Grafický výkon zde obstarává integrovaný grafický čip Intel UHD 620, tedy žádná hitparáda. Na běžnou kancelářskou činnost, přehrávání filmů nebo hraní méně náročných her však stačí.

Kapacita RAM pak činí 8 GB a úložištěm je 256 GB SATA SSD disk. Jak již název napovídá, notebook se může pochlubit 14″ IPS LCD panelem s Full HD rozlišením. O výdrž se stará 46 Wh baterie, která slibuje výdrž 10 hodin při běžném používání. Potěší také rychlé nabíjení, díky kterému jste schopni dobít jej z 0 na 50 % za pouhých 35 minut. Klávesnice má zdvih pouze 1,3 mm a vhod přijdou také stereo reproduktory DTS. Notebook se aktuálně prodává pouze v Indii a to za cenu 34 999 INR, tedy asi 10 500 korun bez daně. Očekává se, že zamíří brzy i na globální trh.

Co říkáte na tento notebook?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)