Xiaomi uvedlo Mi MIX Fold. Začíná doba levnějších ohebných mobilů?

Xiaomi Mi MIX Fold ceny parametry

Populární čínská společnost Xiaomi před pár minutami oficiálně představila svůj první ohebný mobil. Byly potvrzeny předchozí spekulace a nese jméno Xiaomi Mi MIX Fold. Spadá tedy do již existující řady prémiových telefonů. Novinka konstrukcí připomíná konkurenční Samsung Galaxy Fold a na první pohled se příliš nevymyká jiným flexibilním mobilům. Uvnitř těla a také v systému však ukrývá hned několik zajímavostí. Jaké parametry tedy Mi MIX Fold má a jaké k jednotlivým variantám Xiaomi nasadilo ceny?

Parametry a ceny Xiaomi Mi MIX Fold

 • 8,01″ hlavní ohebný AMOLED displej s rozlišením 1860 x 2480 px
 • 6,52″ vnější 90Hz AMOLED displej s rozlišením 840 x 2520 px
 • procesor Qualcomm Snapdragon 888
 • fotoaparáty 108mpx hlavní + 8mpx telefoto + 13mpx ultraširoký a 20mpx přední
 • tekutá čočka a vlastní fotoprocesor Surge C1
 • quad stereo reproduktory harman/kardon
 • 5020mAh baterie s podporou 67W nabíjení
 • varianty a ceny (přepočtené z yuanů)
  • 12/256 GB za 9 999 yuanů / cca 34 000 Kč
  • 12/512 GB za 10 999 yuanů / cca 37 000 Kč
  • 16/512 GB (speciální edice s keramickým tělem) za 12 999 yuanů / cca 44 000 Kč

Jak vidno, Xiaomi si dalo záležet nejen na flexibilním displeji. Po stránce hardwaru za zmínku speciálně stojí i přítomnost tekuté čočky fotoaparátu. Ta otevírá nové možnosti při ostření či stabilizaci. Společnost také za potlesku publika ukázala vlastní fotočip Surge C1, který se bude nezávisle na hlavním procesoru starat o autofokus, vyvážení bílé a expozici. Zaujmou také quad stereo reproduktory, tedy čtyři kusy reproduktorů. Stejně jako u ostatních prémiových Xiaomi mobilů z letoška má i Mi MIX Fold ozvučení od harman/kardon.

Z hlediska softwaru a funkcí jistě zaujme nejen přítomnost již běžných nástrojů pro multitasking, ale zejména PC / desktop mód, který MIUI přepne do režimu připomínající operační systémy Windows či Linux. Včetně rozklikávací nabídky vlevo dole, zvláštního ovládání médií a možnosti překrývání a kooperace oken s aplikacemi.

V neposlední řadě jsou samozřejmě zajímavé i ceny. Xiaomi i u ohebného mobilu potvrdilo, že umí konkurenty v této oblasti pěkně prohnat. Momentálně se bavíme o částkách v čínských yuanech a jestliže dorazí mobil oficiálně i do ČR, tak bude jeho cena jiná, základ ale vypadá velmi slibně. Snad začíná ta očekávaná doba, kdy budou ohebné mobily dostupnější a dostupnější.

Tak co na první ohebný Xiaomi mobil říkáte?

Zdroj: Xiaomi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)