TOPlist

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential Lite představena. Co od ní čekat?

xiaomi koloběžka

Očekávaná elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Essential Lite byla oficiálně představena. Čínský gigant má pod sebou hned několik značek, jako třeba Mi, Himo, Mijia či Haylou a právě první jmenovaný nyní vyvinul tuto koloběžku. Co od ní tedy můžeme očekávat?

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential Lite představena

Koloběžka disponuje displejem, který vás nově dokáže informovat o tom, zda má nějakou poruchu (rozsvítí se vám ikonka). Můžete zde také samozřejmě sledovat i další informace jako aktuální rychlost, výkon či stav baterie. Koloběžka je navíc poměrně lehká, váží pouze 12,5 kilogramů a unese až 100 kilogramů váhy. Složení má být také ještě jednodušší, než kdy předtím.

Elektrická koloběžka disponuje 8,5″ koly a pro brždění poslouží nový duální systém brzd. Kromě toho můžeme brzdit také samotným motorem a to díky získané energii na předním kole. Pokud budete mít zájem o podrobnější informace, můžete ji jednoduše spárovat s aplikací Mijia a zkontrolovat stav, aktualizovat firmware či získat užitečné tipy pro začátečníky.

Mi Electric Scooter Essential Lite disponuje také systémem E-ABS, protiskluzovým systémem a dalšími bezpečnostními prvky, díky kterým bude koloběžka jistější. Koloběžka je dostupná za 399 dolarů, tedy asi 9 400 korun bez daně na Gearbestu. Zatím ji však nelze dopravit do České republiky.

Přemýšlíte o koupi elektrické koloběžky?

Zdroj: xiaomitoday.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)