Xiaomi Mi Drone Mini recenze: Malý dron, se kterým si užijete hodně zábavy

xiaomi mi drone mini recenze

Xiaomi Mi Drone Mini je malý dron, se kterým si bez problémů zalétáte venku i uvnitř. Dokonce má v sobě zabudovanou kameru, takže můžete natáčet videa a dělat fotografie. Jak na tom je ale dron v reálném použití? To si povíme v dnešní recenzi Xiaomi Mi Drone Mini.

Xiaomi Mi Drone Mini

Obsah balení dronu Xiaomi Mi Drone Mini

Už při rozbalování uvidíte, že se jedná o malý dron. V modré papírové krabici se nachází samotný dron, jeden akumulátor, nabíjecí kabel s microUSB a USB koncovkami, celkem šest kusů vrtulí (dvě jsou náhradní), ochranné kryty a také manuály. Ovladač v balení není, protože se dron ovládá přes mobilní telefon.

Zpracování Xiaomi Mi Drone rozhodně nezklame

Rozměry jsou 91 x 38 x 91 mm,  zároveň se jedná o nejmenšího drona od Xiaomi. Je ještě menší než například dříve recenzovaný DJI Spark. Hned na úvod ale uvedeme, že se nejedná o klasického drona, ale dá se spíše považovat za pokročilejší hračku či dron na zaučení. Anebo pokud chcete zjistit, jestli vás vůbec létání s dronem bude bavit. Oproti “klasickým” větším dronům je navíc mnohem levnější.

Xiaomi Mi Drone Mini recenze ⚡

Xiaomi Mi Drone Mini recenze ⚡

I z fotografií připomíná spíše hračku, váží pouhých 88 gramů. Nicméně nepůsobí levným dojmem. Používají se hlavně tvrdé plasty, ale díky malé konstrukci je dost pevný. Nemusíte se tak bát, že by se po nějakém nárazu rozbil. Nicméně rozhodně doporučujeme při létání uvnitř nechat namontované ochranné oblouky. A to ani ne tak kvůli samotnému tělu dronu, ale spíše kvůli vrtulím, které se můžou jednoduše zlomit.

Pevnost a odolnost zajišťuje i to, že všechny senzory i kamera jsou uprostřed v těle, které je chráněno. Dron je vyráběn v bílé barvě, odlišená je však baterie, která je v oranžové barvě. Na přední straně je HD kamera a infračervený port, pravá strana nabízí microUSB konektor pro nabíjení anebo přenášení videí/fotografií do PC, zadní strana má tlačítko pro vyjmutí akumulátoru a na levé straně je zapínací/vypínací tlačítko. Na spodní straně jsou dvě LED diody a velký sonar, který slouží k určení výšky nad terénem a senzory pro stabilizování v prostoru.

Mi Drone Mini je malý, ale technologiemi napěchovaný dron

I podle slov Xiaomi se jedná o hračku. Každopádně dalo by se říct, že jde o hodně chytrou hračku, alespoň pokud to budeme brát z pohledu technologií. Uvnitř se nachází 4jádrový procesor, který obstarává a vyhodnocuje data z celkem pěti různých senzorů. A to ať už je to ultrazvuková sonda, barometr, optické snímače průtoku vzduchu či gyroskopy nebo akcelerometry. Díky tomu se tak dokáže velmi dobře pohybovat a přesně reagovat na podněty uživatele.

Xiaomi Mi Drone Mini sonar

Na přední straně je kamera, se kterou se dají natáčet HD videa, podporuje dokonce přenášení obrazu v reálném čase a zároveň můžete fotit v rozlišení 1600 x 1200 pixelů. Dron nepodporuje microSD karty, uložené záběry se ukládají automaticky na 4GB vnitřní paměť, ze které následně můžete soubory bezdrátově stáhnout pomocí aplikace do telefonu, anebo pomocí USB kabelu do PC.

Xiaomi Mi Drone Mini kamera

Baterie má kapacitu 920 mAh. Ve vzduchu vydrží dron na jedno nabití podle Xiaomi zhruba 10 minut. Hodně ale záleží na tom, co s dronem děláte, jestli máte ochranné rámy, které přidávají váhu a také, jestli je bezvětří anebo fouká vítr. V reálném testování nám ale vydržel 5 až 6 minut. Pokud to s tímto dronem myslíte vážně, tak rozhodně doporučujeme dokoupit více akumulátorů, protože se bohužel nabíjí velmi pomalu. Po pětiminutovém lítání totiž budete muset čekat zhruba 50 minut na nabití.

 • Velikost: 91×91×38mm
 • Průměr: 114mm
 • Hmotnost: 88g
 • Asistent polohy: ultrazvuk + senzory
 • Kapacita baterie: 920mAh
 • Doba letu: přibližně 10min
 • Doba nabíjení: přibližně 60min
Xiaomi Mi Drone Mini

Xiaomi Mi Drone Mini

1.0
 • Kamera HD
 • Baterie 920 mAh
 • Doba letu cca 10 minut
 • Maximální rychlost -
 • Ovládání Mobilní telefon

Letové vlastnosti Xiaomi Mi Drone

Ještě před tím, než se vydáte do vzduchu, musíte správně nasadit vrtule na dron. Červeně označené musí být správně do kříže a stejně tak i bílé vrtule. Jeden pár vrtulí se otáčí po směru hodinových ručiček, druhý naopak. Nemůžete je tedy dát náhodně. Xiaomi ke každému páru přibalilo jednu náhradní vrtuli. Pokud začínáte s drony anebo jste uvnitř, rozhodně doporučujeme namontovat i kryty vrtulí.

Kryty sundat doporučujeme pouze venku, protože s každým poryvem větru jde u tohoto dronu poznat váha i to, jak se do krytů vrtulí bude nabírat vzduch. Výsledkem bude mnohem těžší ovládání dronu. Obecně ale nedoporučujeme s dronem lítat často venku. Je určen spíše do budov. A to i když podporuje létání až do výšky 25 metrů a vzdálenosti 50 metrů. Například v tělocvičně by se dá ideálně využít na maximum.

xiaomi mi drone letani

Rozhodně se ale i v menších místnostech zabavíte, díky menším rozměrům s ním můžete létat pod stolem, židlí, případně si jednoduše můžete vytvořit dráhu na průlety či si trénovat přesná přistávání. Dron se ovládá přes mobilní aplikaci Mi Drone Mini, která je k dispozici zdarma na Android i iOS, k dispozici je hned několik různých módů. A to přes virtuální páčky na displeji nebo gyroskop telefonu, kdy se k ovládání využívá naklápění telefonu do stran. Jak už asi tušíte, nejedná se o dron, který bude používat k nahrávání nádherných videí.

Xiaomi Mi Drone Mini recenze

Zde je vše zaměřeno na zábavu. K dispozici jsou dokonce i virtuální zbraně a pomocí displeje telefonu se tak můžete proměnit v pilota bojového dronu a například bojovat proti dalšímu Xiaomi Mi Drone Mini. Jedná se zajímavostí aplikace je možnost jednoduchého programování, kdy si můžete jednoduše sestavit řadu různých triků, které bude dron postupně předvádět. Opět tak dokazuje, že jde o dron pro zábavu.

Připojení s telefonem probíhá tím způsobem, že se vytvoří Wi-Fi, na kterou se s telefonem připojíte, funguje v pásmu 5,8 GHz. Z počátku jsme s připojením měli problém. A to z toho důvodu, že jsme v telefonu měli aktivní funkci, která automaticky vypojuje Wi-Fi síť, pokud není k dispozici internet. Druhou možností problémů je to, pokud máte zapnutá mobilní data. Pokud se tedy nemůžete propojit s dronem, máte pravděpodobně aktivní stejnou funkci či data. Jakmile jsme funkci vypnuli, propojení bylo bezchybné. Pro někoho může být také mínus to, že aplikace nemá českou lokalizaci.

Kvalita fotografií i videí z Mi Drone Mini neurazí

Jak už jsme několikrát upozorňovali výše. Nejedná se o dron, se kterým budete nahrávat videa a fotit snímky. Fotoaparát zde slouží spíše jako nouzovka a pokud hledáte dron na tyto účely, měli byste se Xiaomi Mi Drone Mini vyhnout. Video dokáže natáčet pouze v HD kvalitě, tedy 1280 x 720 pixelů. Kvalita není nějak oslnivá, jak můžete vidět v naší videorecenzi, kde se záběrům rovněž věnujeme. Xiaomi Mi Drone Mini nemá žádnou stabilizaci, což opět svědčí, že natáčení je pouze hodně vedlejší funkcí.

U fotografií je to velmi podobné. Žádné skvělé záběry, se kterými by se dalo třeba chlubit na sociálních sítích, nevytvoří, ale na nějaké domácí focení a momentky postačí.

Xiaomi Mi Drone Mini – ukázkové video

Xiaomi Mi Drone Mini - ukázkové video

Cena a dostupnost Mi Drone Mini

Tento malý dron už je dostupný na českém trhu, kde se oficiálně prodává ve vybraných obchodech. Cena je poměrně nízká, pokud ji porovnáme s ostatními drony. Začíná na částce 1 690 Kč. (Heuréka)

Závěr recenze Xiaomi Mi Drone Mini

Miniaturní dron od Xiaomi nás rozhodně nezklamal a rozhodně ho můžeme doporučit. Nesmíte ho ale brát jako klasický dron, jako jsou třeba ty od DJI, nebo jiné dražší Xiaomi. V hlavní řadě se jedná o hračku, která přináší zábavu pro celou rodinu. Ovládání přes mobilní telefon je pohodlné, brzy jej zvládne i ten, kdo s drony nikdy nelétal. Potěší různé speciální funkce pro zábavu.

Zároveň i zde se dostalo na kvalitní zpracování, přesně tak, jak to od Xiaomi známe. Kvalita videí a fotografií je na dostatečné úrovni, ale rozhodně to není dron určený právě k těmto aktivitám. Ve vzduchu vydrží 5 až 6 minut. Jedinou větší výtku máme k pomalému nabíjení akumulátoru. Jinak se ale jedná o skvělou hračku na “vyblbnutí”.

Klady

+ Kvalitní konstrukce dronu
+ Nízká cena
+ Velmi malé rozměry
+ Dobrá aplikace
+ Možnost nahrávání videí a fotografií

Zápory

– Akumulátor se dlouho nabíjí

Za zapůjčení dronu děkujeme společnosti Xiaomi-Czech.cz

Líbí se vám dron Xiaomi Mi Drone Mini?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)