TOPlist

Xiaomi Mi Box S: Levné multimediální centrum s Android TV a podporou 4K HDR

Xiaomi Mi Box S

Google nebyl jediný, kdo včera představoval hardwarové novinky. Společnost Xiaomi představila nové multimediální centrum Mi Box S, které běží na systému Android TV. Za nízkou cenu dostanete podporu 4K rozlišení včetně HDR a další zajímavé funkce.

Xiaomi Mi Box S je nová generace oblíbeného multimediálního centra

To, že se nový Xiaomi Mi Box S představil ve stejnou dobu jako akce Google není žádnou náhodou. V první řadě je totiž Mi Box S určen pro západní trh a tudíž má i kompletní podporu služeb Google. Jak už jsme psali výše, běží na Androidu TV, ale nechybí mu ani Asistent Google nebo podpora Google Chromecast.

Novinka si poradí s přehráváním obsahu ve 4K rozlišení i HDR, stejně tak i z Dolby DTS. O výkon se stará blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor, má 2GB RAM a 8GB úložiště. Dále má Bluetooth 4,2. Pokud jde o konektory, tak má HDMI 2.0, audio výstup a USB 2.0. Design „krabičky“ byl upraven a stejně tak i samotný ovladač, kde se nově nachází speciální tlačítko pro Netflix a Asistent Google. Cena je 60 dolarů, v přepočtu s DPH tak cca 1 650 Kč. Do prodeje se dostane ještě v říjnu, nejprve však v zahraničí.

Co říkáte na Xiaomi Mi Box S?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)