Menu

Zlaté české ručičky posouvají náramek Xiaomi Mi Band na vyšší úroveň

O tom, že je sportovní náramek Xiaomi Mi Band, který jsme pro vás recenzovali zde, velice oblíbený jistě nemůže být pochyb. Úspěch mu zajistila především extrémně nízká cena, za kterou je schopen nabídnout základní funkce jako je monitorování vašeho pohybu nebo spánku. Další výhodou je také skvělá výdrž baterie, která udrží zařízení při životě až 30 dní na jedno dobití. Někomu by se však mohlo zdát, že funkcí, které jsou náramku vlastní, je přece jen poněkud málo. Právě s tím si poradí nová aplikace Mi Band Tools.

Mi Band Tools

Ta pochází z dílen českého vývojáře a umožňuje využívat Xiaomi Mi Band skutečně naplno. Přidává totiž několik velice užitečných funkcí. Aplikace je navíc navržena tak, aby spolupracovala s originální aplikací Mi Fit. Pokud tedy postrádáte při používání tohoto náramku pokročilé notifikační funkce je zde česká aplikace Mi Band Tools právě pro vás.

Recenzi na nejnovější verzi Xiaomi Mi band 3 najdete v tomto článku

Seznam některých funkcí Mi Band Tools

  • Oznámení pro příchozí hovory (Nastavitelné globálně nebo pro jednotlivé kontakty).
  • Filtr obsahu oznámení (Filtr oznámení SMS na určité osoby).
  • Upozornění na zmeškaná oznámení (Upozornění po návratu k dosahu telefonu).
  • Možnost konfigurovat více druhů oznámení pro jednu aplikaci (Nastavení více vzorů oznámení pro jednu aplikaci).
  • Šlofík (Při krátkém odpočinku vás Mi Band automaticky probudí vibracemi).

Podrobný výčet všech funkcí je k dispozici v obchodě Google Play. Aplikace samotná je poté k dostání za 29,99 Kč.

Tools & Mi Band
Tools & Mi Band
Price: CZK 79.99

 

 

Komentáře

Petr

Petr

14.7.2015 8:24
Petr

Petr

z aplikace
14.7.2015 9:05

Zrovna včera mi náramek přišel, jsem zatím spokojený.

bohemka

bohemka

14.7.2015 9:24

moc toho neumí a zvlášť když má člověk chytré hodinky, tak je to zbytečnost, ale osobně čekám na druhou řadu náramku kde slibují, že bude i měření tepu a cena by neměla jít moc nahoru, takže pak bych také koupil, protože jsem sportovec a mé hodinky mají jediné mínus a to že postrádají měřič tepu. Kdo také uvažuje o tomhle náramku, tak bych poradil chvilku počkat na tu druhou řadu.

uni

uni

14.7.2015 9:42

bohemka: Pokud si sportovec, oceníš hrudní pás. Tyhle měřidla okysličení jsou jen taková sranda věc, více méně tak na dlouhodobé sledování hodnoty ze zdravotních důvodů. Pro fitness využití je stále třeba klasický způsob.

bohemka

bohemka

14.7.2015 9:52

Uni: Hrudní pás mám a blbec než se začaly rojit chytré hodinky a nármaky, tak jsem dal pět tisíc do hodinek polar FT 80 ale nějak se s tím hrudním pásem těžko kamarádím. Rozhodně mi nevyhovuje při veslování, kde tělo musí stále pumpovat a pak mi to brání v dýchání a vždy u toho napuchnu. Totéž ani při silovém tréninku to není ono. Už jsem měl vybraný náramek Scosche RHYTHM+ měřič tepu ten plně nahrazuje hrudní pás. Stojí, ale zase dva tisíce, tak mě zaujala zmínka o nové generaci Mi bandu, ale otázka zda měřič bude stejně kvalitní jako je třeba Scosche RHYTHM+ měřič tepu nebo Mio link ten má také srovnatelnou přesnost s hrudními pásy.

SnailSmile

SnailSmile

14.7.2015 10:09

No já jsem spokojený s oficiální aplikaci (počeštěnou, asi i upravenou a staženou z českého fora). Appka umí upozorňovat na notifikace barva diod a způsob vibrace jde pro jednotlivé aplikace také nastavit. I když aplikace z článku vypadá pěkně a přehledně, nenabízí kromě šlofíku nic, co by v ofiko aplikaci nebylo.

Emkore

14.7.2015 10:18

SnailSmile: Problém je že tato “oficiální” upravená aplikace je zaseknutá na půl roku staré verzi a nemá některé nové funkce Mi Fit, například integraci s Google Fit a ani s ní nejde stáhnout nový firmware náramku, který vylepšuje přesnost trackování kroků i spánku. Navíc myslím, že neobsahuje ani výše zmiňované funkce filtrů či nastavení oznámení jen pro určité kontakty.

Emkore

14.7.2015 10:19

Právě jsem vyzkoušel Mi Band Tools a musím říci, že super – funguje s poslední verzí Mi Fit, takže mám konečně poslední verzi firmwaru a líbí se mi integrace MBT s Taskerem :)

Hankey_

Hankey_

14.7.2015 10:32

Emkore: takže oficiální počeštěnou z fora nebrat? Mohl by jsi napsat víc info k aplikaci s novými funkcemi a firmwarem pro zlepšení trackování kterou jsi zmiňoval? Rád bych spároval Google fit. Dnes jdu pro MiBand na poštu, tak by jsi mi pomohl.

Emkore

14.7.2015 10:39

Hankey_: já už bych počeštěnou a modifikovanou z fóra nebral (je půl roku stará, i firmware v ní obsažený – takže nemá nová vylepšení trackování od Xiaomi). Navíc, když teď existuje aplikace typu Mi Band Tools už nemá modifikovaná aplikace ani smysl. Používám teď oficiální Mi Fit z Google Play (ta má integraci s Google Fit) + Mi Band Tools a spokojenost, hodnota náramku s tímto duem vzrostla o stovky procent :)

Hankey_

Hankey_

14.7.2015 11:16

bezva, přesně tohle jsem potřeboval vědět. ušetřil jsi mi spoustu googlování a prolejzání X stránek fór.

Anna

Anna

14.7.2015 11:28

Aplikaci (Mi Band Tools) musím jedině doporučit. Funguje skvěle a pokud si jí správně nastavíte, tak se s ní dají dělat opravdové vychytávky :). Z posledních aktualizací se mi nejvíc zamlouvá možnost společně s Mi Bandem využívat Tasker. Věřím, že takhle aplikace má ještě budoucnost.

TB

TB

14.7.2015 11:35

@Anna Mohlo by být zajímavé trochu rozvést možnosti Taskeru v kombinaci s MI Band Tools. Šlo by? :-)

Googler

z aplikace
14.7.2015 11:43

Proč je tam napsáno “Instalovat zdarma” a app stojí 29,99Kč? I když v článku je napsané, že je aplikace placená, tak to trošku mate☺.

drich

z aplikace
14.7.2015 11:56

Za mě určitě MI BAND TOOLS, už jen kvůli tomu, že autor stále přidává další vylepšení.Mě osobně chybí ANTI LOST mibandu ,už několikrát vypadl z náramku a pak je to hledání děsný…

Anna

Anna

14.7.2015 12:05

@TB v možnostech se meze nekladou, pokud máte fantazii, dá se náramek používat téměř na cokoliv :). Dá se nastavit notifikace v případě, že se vám u hranic přepne telefonní operátor. Dá se používat pro simulování hodin atd … :)

Martin

Martin

14.7.2015 12:09

Nenapadne nekoho co s tim? Mam naramek asi pul roku a vse v pohode..najednou se nedokazal spojit s telefonem a ni tabletem. Odparoval jsem ho a uz ho znova nenaparuji. Nejde to..naramek nenajde. Ale naramek sviti, budii a zaznamenava aktivity. Jen se ze zadnym pristrojem nechce sparovat ;( Reklamace?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

14.7.2015 12:21

Martin
Nemám nyní Mi Band u sebe, ale mám takový dojem, že v nabíjecí kolébce je díra pro špendlík. Zkusil bych Mi Band vložit do nabíjecího adaptéru, zasunout do USB a pak zkusit zasunout na několik sekund špendlík to tohoto otvoru. Ale je to jen odhad, bohužel to teď nemůžu vyzkoušet (FitBit to tak měl).

Martin

Martin

14.7.2015 12:34

bohuzel zadna dirka na spedndlik v kolebce neni ;(

Martin

Martin

14.7.2015 12:38

ty dirky na kabelu – Tak to pánové restart není [WINKING FACE] tyto kabely sem montovat ve fabrice sou to dírky pro pacicky mašiny která to k sobě spojuje. Proto je to na obou stranách. Navíc pokud by byl restart byl by přímo na náramku.

Rango

Rango 0

z aplikace
14.7.2015 12:53

skoda že jsem ho ztratil. v tom naramku totiž nedrží tak pevné jak se možná zda.

Ayakicz

z aplikace
14.7.2015 12:56

Zdravím, nevíte náhodou kdy bude za druhá generace? Děkuji

Hankey_

Hankey_

14.7.2015 13:29

a co srovnani s MI Band Notify PRO ?

Hejbys

z aplikace
14.7.2015 14:06

Chtěl jsem se zeptat je potřeba k téhle app požívat i Mifit? Já jem Mifit odinstaloval a teď mi MBT nefunguje… Děkuji za rady

squirrel

squirrel

14.7.2015 14:14

Ano, je nutné mít nainstalovaný i Mi Fit

ja_som

14.7.2015 16:01

“Zlaté české ručičky” no pána…
To, že v obchode je v poslednej dobe kopa podobných apiek (aj s cz, sk jazykom) vás asi už nezaujíma…
Napr. Mi Band Notify, ktorá tu bola skôr, má plus mínus rovnaké funkcie… Používal som chvíľu Mi Band Tools ale vrátil som sa späť k Mi Band Notify pretože Tools sa odpájal, niekoľkokrát sa mi stalo, že telefón si veselo zvonil a náramok nič…
—-
Bola tu reč o tom, ktorú MiFit apku (nie Notify ani Tools) používať…
Mal som chvíľu nainštalovanú nepreloženú officiálnu anglickú verziu z Obchodu Play, podporovala Google Fit, ale radšej som sa vrátil k preloženej oficiálnej aplikácii z MIUIOS.cz, pretože je preložená :)
Podporuje aj Xiaomi váhu, a vôbec nie je polroka stará, je aktualizovaná cca rovnako ako anglická v Obchode Play…

squirrel

squirrel

14.7.2015 16:21

Koukám, že je tu obrovská nevole ze strany miuios.cz (už minimálně 2 příspěvky doporučují jinou aplikaci), dostanu vysvětlení proč tomu tak je? Takhle aplikace (Mi Band Tools) mi po všech stránkách vyhovuje a funguje (používám již cca. 14 dní, v první verzi s disconnectem problém byl, ale autor ho dávno opravil). U konkurenční aplikace mám problém se spárováním a je šíííleně pomalá… nehledě na to, že zmiňovaná Notify Pro velmi okatě kopíruje právě Mi Band Tools jak vzhledem, tak funkcemi a dokonce i celými texty.

ja_som

14.7.2015 16:48

Squirrel Mi Band Notify tu bol skôr ako Tools, preto je možné (netvrdím, že to tak je), že Tools kopíruje od Notify…
Celé texty môžu byť rovnaké z toho dôvodu, že obe aplikácie sú prekladané, možno aj tým istým človekom. Tools je síce od českého vývojára, ale bol od začiatku v angličtine…
A tak isto netvrdím, že Tools je zlá aplikácia, len som mal s ňou problémy a Notify sa mi osvedčila, nepáči sa mi ale, že Tools vytvorili “zlaté české ručičky”. Skôr by som prijal článok, kde budu tieto dve aplikácie naozaj porovnané, aby si užívateľ mohol vybrať, nie preferovať Tools pretože je z čiech…
Z môjho pohľadu je Notify na tom lepšie, ako som spomínal predtým Tools sa mi odpájal a preto som ho prestal používať…

Baader

Baader

14.7.2015 17:05

Miuios.cz jsou sektari, proto ta nevole. Co neni od nich, je spatne. Mysli si, ze jedine oni muzou propagovat Xiaomi.
Jejich foru je totalne cenzurovane jako Cina za Mao Ce-Tunga:-D

D3921881

ZdenekH -1

14.7.2015 18:06

Ja_som: Ačkoliv jsem původně nechtěl, musím se vmísit do této diskuze. Jsem autorem aplikace Mi Band Tools a uráží mě, že se někdo odváží napsat, že má aplikace kopíruje Notify. A to především proto, že je tomu přesně naopak. Mi Band Tools vyšla o pár dní později, to ano, avšak ve chvíli, kdy Mi Band Tools vyšla ve své první verzi, byla Notify naprostým nedodělkem.

Deset dní po vydání Mi Band Tools (29.6.) autor aplikace Notify ukradl z mé aplikace vše, co se snadno ukradnout dalo: layouty, styly i texty v anglickém jazyce (to, kdo texty překládá je tedy zcela irelevantní). Vedle vzhledu začal autor Notify kopírovat i mé nápady na funkce, které jsem měl již ve verzi 1.0.0, z některých mohu jmenovat například notifikace pro jednotlivé kontakty, filtry obsahu, initial delay, power nap, atp.

Včera jsem autora Notify kontaktoval a vyzval ho, aby začal jednat fér a přestal okamžitě porušovat Google Play pravidla týkající se impersonation a developer identity, dále jsem ho upozornil i na to, že porušuje distribuční smlouvu pro vývojáře Google Play. V rámci zdravé konkurence dokáži bez mrknutí oka přejít okopírování nápadu na nějakou funkci, ale to, aby někdo z mého APK vyextraktoval layout, styl i řetězec a použil ho ve své aplikaci je naprosto nepřípustné. Ve včerejším updatu Notify se například objevila i taková drobnost jako je můj text z dialogu ‘O aplikaci’, poměrně velká náhoda, že text o čtyřiceti slovech v anglickém jazyce se najednou shoduje slovo od slova s tím mým, nemyslíte? Každé porušení, které autor Notify za uplynulých čtrnáct dní udělal mám zdokumentováno pro případ, že budu nucen použít Google Reporting & Enforcement formulář.

Ještě mi dovolte reagovat na problém s disconnectem, o kterém jste se zmínil – mohlo k němu docházet ve starších verzích, avšak ve verzi 1.0.9 jsem kompletně přepsal komunikační protokol s náramkem a od té doby jsem nezaznamenal jediný email týkající se tohoto problému.

Navzdory všemu výše zmíněnému musím konstatovat, že i když mě nekalé jednání konkurence mrzí, současně zůstávám i poměrně klidný, protože veškeré jeho kopie mé funkcionality jsou nedodělané a jeho aplikace je verzi od verze pomalejší a horší, o čemž koneckonců vypovídá i hodnocení jeho aplikace na Google Play.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří si Mi Band Tools zakoupili a podpořili mě tak ve vývoji, pokud budete mít nápad na jakékoliv vylepšení či problém, neváhejte se na mě obrátit na info@mibandtools.com.

Olda

Olda

14.7.2015 18:31

To: Martin

Včera jsem řešil to samé. Nakonec pomohlo párování s mobilem, kdy obě zařízení od sebe byly vzdálený asi 2metry.. Je to zvláštní, ale je to tak.. Těsně u sebe k párování nedošlo..
Olda

ja_som

14.7.2015 18:55

ZdenekH nechcel som vás uraziť, vážim si všetkých autorov dobrých aplikácií…

Do zátvorky som napísal, že netvrdím, že to tak je, len, že je to možné… Ak som vás urazil, tak sa ospravedlňujem…

Ďakujem za vaše vyjadrenie, za informáciu ako to je s vašou aplikáciou vs. Mi Band Notify…

Axes

Axes

14.7.2015 19:36

Bohemka:
Druhá rada Mi Bandu ešte nie je, bola by hlúposť keby bola, lebo teraz ho len oficiálne uviedli v Indii.

Ohm711

Ohm711

14.7.2015 22:06

Má ještě někdo problém s tím, že mu miband zkrátí výdrž mobilu o 2/3? Z tohoto důvodu jsou pro mě veškeré notifikace pasé a synchronizaci provádím manuálně.

Ryba_J

Ryba_J 0

z aplikace
14.7.2015 23:05

Dnes jsem zakoupil naramek i Mi Band Tools. Oboje super funguje a jsem velmi spokojeny! :-)

bohemka

bohemka

15.7.2015 9:29

Axes: nevím kdy se má objevit, ale už se ví přesný název a unikly nějaké fotografie, takže určitě druhá řada bude. Právě proto se už ví, že bude mít už měřič tepu. Vždyť Mi band už je tu pomalu rok.

Hankey_

Hankey_

15.7.2015 10:09

neuměl by mi nějaký uživatel poradit jak zprovoznit smart lock na vzdálenost cca 20cm jako je to na Xiaomi telefonech? Smart lock funguje, ale na velkou vzdálenost. Pokud je náramek v dosahu bluetooth mobilu, tak je odemčený.

dotaz

dotaz

15.7.2015 11:02

Zeptám se odborníků, pokud nastavím budík, musí být tlf s náramkem spojený přes BT a v dosahu nebo to můžu na telefonu vypnout a miband bude přesto budit? díky

mever1ck

mever1ck

17.7.2015 9:55

Bude presto budit :) BT na not vypinam

cabes

cabes

5.11.2015 8:18

Dobrý den,
chtěl sem se zeptat aplikace Mi Band Tools, zrušení alarmu zatřesením se mi nedaří ať třesu jak chci, budík si provede nastavený počet vibrací a dost, nezkoušel sem vypnutí interakcí, nevím co si mám pod daným představit. A nejde nastavit jestliže neprovedu vypnutí alarmu na telefonu, aby dejme tomu po cca 10minutách budil znova a to případně ještě dvakrát jako to zvládne Mi fit aplikace ? A ještě sem nepochopil bezpečnostní zvukový alarm, nevím jaký zvuk přehraje, jestli to jde někde nastavit a jestli ho potom případně přehraje i když na telefonu jsou zapnuté jenom vibrace? Díky za info, jinak aplikace dobrá, sem spokojen..

Tatik

Tatik -1

12.9.2018 4:46

Prosím Tých ktorý premýšľajú nad kúpou tejto aplikácie – poobzerajte sa inde, tuto NIE! Funkcie tejto app sú len slabý odvar, áno Ja viem je to iba doplnok k Mi Fit ale aj tak… Ignorancia a namyslenosť autora tejto app nemá obdoby. Toto čo tu prezentuje nechám na vaše posúdenie, ale naozaj verte mi na Play Google nájdete 100x lepšie aplikácie pre Váš náramok. Odhováram Vás iba z jedného dôvodu a to ak sa Vám app po počiatočnom nadšení znechutí svoje peniaze už neuvidíte.

RSS (komentáře k článku)