Video místo slibů: Jak platit náramkem Xiaomi Mi Band 6 v ČR?

placení náramkem mi smart band 6

Plnohodnotnou recenzi náramku Xiaomi Mi Band 6 jsme vám přinesli již v květnu letošního roku. Pochvalovali jsme si větší displej, velké množství sportovních aktivit nebo měření SpO2 a hlavní výtka mířila právě k absenci NFC plateb. Nyní však společnost přání mnoha zákazníků vyslyšela a přináší na český trh model Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, který oficiálně podporuje platby. Už třetí den jej testujeme a tak vám popíšeme, jak samotné placení funguje.

Které banky a služby podporují placení náramkem Xiaomi Mi Band 6?

Vůbec první bankou, která podporuje platby náramkem Mi Smart Band 6 je ČSOB, v dalších týdnech se má přidat také mBank a postupně je budou následovat další banky. Je navíc důležité, abyste měli kartu Mastercard. Právě s touto společností Xiaomi spolupracovalo a tak pokud vlastníte konkurenční kartu Visa, máte smůlu. Naštěstí ale existuje způsob, jak si do náramku zaregistrovat jakoukoliv kartu a to pomocí služby Curve.

  • ČSOB
  • Curve
  • mBank (v následujících týdnech)
Curve | Supercharge your money
Curve | Supercharge your money

Stačí si stáhnout jejich aplikaci z Obchodu Play, zaregistrovat se a karta se vám okamžitě vytvoří, ačkoliv ta fyzická vám přijde až přibližně za 14 dní. Následně si do ní přidáte vaše karty, které máte vedené u kterékoliv banky a měli byste mít hotovo.

Jak nahrát kartu Mastercard do Xiaomi Mi Band 6?

Nahrání karty je jednoduché. Stačí na vašem telefonu spustit aplikaci Mi Fit, kterou ovládáte i ostatní funkce náramku a jít na kartu Profil. V ní klepnete na váš náramek a půjdete do kategorie Karty. Následně stačí zadat údaje o kartě, pozor si musíte dát v případě, že vaše jméno či příjmení obsahuje diakritiku. Musíte jej napsat bez ni, jinak vás aplikace dál nepustí. Samotný proces trvá asi 2 minuty a máte skoro hotovo.

Poté až uděláte všechny výše zmíněné kroky si odemkněte váš náramek (pro platby jej musíte mít zaheslovaný) a běžte na záložku Více, ve které klepnete na poslední možnost možnost Karty.

Platíme Xiaomi Mi Smart Band 6 s NFC

Platíme Xiaomi Mi Smart Band 6 s NFC

V tomto momentě přiložte náramek k terminálu a platba by měla proběhnout bez problému. Jak můžete vidět na videu, vše proběhne v řádu několika sekund, stejně jako byste platili telefonem či chytrými hodinkami. Mějte ale na vědomí, že na uskutečnění platby máte 60 sekund, jinak budete muset proces opakovat. Za nás se jedná o klíčovou funkci, která jistě ulehčí mnoha zákazníkům přemýšlení nad tím, zda si koupí Mi Smart Band 6 nebo jiný náramek v podobné cenové kategorii. Pokud se ale stále nemůžete rozhodnout určitě mrkněte na naší plnohodnotnou recenzi tohoto náramku.

Jakým zařízením nejčastěji platíte vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)