TOPlist

Xiaomi Mi Band 5 otestován. Stojí nový levný sportovní náramek za to?

Xiaomi Mi Band 5 recenze

Je to pár dní, co Xiaomi ukázalo pátou generaci chytrého náramku Mi Band. Předchozí modely patří mezi nejoblíbenější „fitness trackery“ na světě a není proto divu, že je o dalšího nástupce obrovský zájem. Výrobce zatím představil verzi pro čínský trh a během července proběhne prezentace té globální. Spekuluje se, že nejpodstatnější rozdíl mezi nimi bude v jiných možnostech placení přes NFC a (ne)přítomnosti hlasového asistenta. Drtivá většina ostatních funkcí by ale měla být totožná. Proto jsem se rozhodl vytvořit recenzi na náramek Xiaomi Mi Band 5 i v jeho čínské podobě. A tu pak doplnit o zkušenosti s globální verzí. Mnohým z vás jistě koluje v hlavě otázka, jak velký rozdíl je mezi Mi Band 5 a Mi Band 4. Zaměřil jsem se tedy hlavně na jejich porovnání, k čemuž mi pomohlo dvoudenní nošení obou náramků naráz. Recenze ale jistě pomůže i těm, kteří hledají svůj první fitness náramek.

AKTUALIZOVÁNO

V recenzi nyní najdete i informace o globální (tzn. i české) verzi náramku. Včetně popisu rozdílů oproti té čínské, která byla předmětem původního testování.

Právě čtete interaktivní recenzi. Co to je?

Interaktivní recenze je formát, při kterém chceme dát co největší prostor dotazům a připomínkám čtenářů. Jednoduše proto, aby se z textu dozvěděli to, co je nejvíce zajímá. Při běžném testování můžeme některý aspekt produktu opomenout nebo nedostatečně vyzkoušet. Proto jsme před vydáním této recenze sesbírali dotazy čtenářů (červeně) a v průběhu čtení najdete na ty nejzajímavější odpovědi. Vydáním recenze zároveň interaktivita nekončí. I nadále budeme rádi za další dotazy.

Recenze Xiaomi Mi Band 5

Co najdeme v krabičce?

Oproti balení předchozího Mi Band 4 nastala na první pohled změna jen v grafice. Krabička nové „pětky“ se zbavila kontrastní bílé a vypadá v celočerném provedení trochu elegantněji. To už ale neplatí o jejím vnitřku. Zatímco čtvrtý Mi Band a příslušenství jsou v krabičce uloženy v povedeném šuplíku, nejnovější náramek je v balení jen vsunutý a opírá se o papírovou přepážku, která kryje nabíjecí kabel. Vzhledem k tomu, že byl v mém případě trochu rozevřený sáček od nabíječky, který se díky tomu přichytil lepicím pruhem na vnitřní stěnu, to rozhodně nepovažuji za chytré řešení. Doloval jsem ho odtud několik vteřin. Bylo snad potřeba na šuplíku šetřit? Nemyslím si. Možná bude pak u globální verze jiná krabička, ale teď to zbytečně zkazilo první dojem. Kromě samotného náramku a nabíječky je v balení také návod. U mě šlo pochopitelně o čínský. Velmi poutavé čtení.

Design Xiaomi Mi Band 5 dělá tlustou čáru za minulostí

Na tomto místě přichází na řadu jedna z nejčastějších otázek, kterou jsme při přípravě interaktivní recenze dostali. Budou sedět řemínky z Mi Band 4? Odpověď zní: Nebudou. Důvodem je odlišná ergonomie těla náramku. Nový Mi Band 5 je o trošku delší i širší, což znemožňuje jeho vložení do řemínků z minulých let. Abych byl úplně přesný, tak pod hrubou silou pochopitelně silikonový řemínek trochu povolí a s trochou snahy nový náramek do starého řemínku dostanete, ale takto byste jej jistě nosit nechtěli. Pásek na několika místech nepřirozeným roztažením nedoléhá a těžko říct, jak dlouho by takové „napětí“ vůbec vydržel.

Jedním z dalších důvodů, proč tyto díly do sebe dobře nesedí, je i podstatně rozšířená drážka v těle pátého Mi Bandu. Tu lze považovat za skvělý nápad, protože bylo díky ní možné přidat trochu materiálu na řemínku. A ten je díky tomu mnohem pevnější. Zkusil jsem oba řemínky naprázdno natahovat a rozdíl byl markantní. Na první pohled je znát, že nový řemínek lépe vstřebá zapnutí na široké ruce. Za to může i jeho trochu upravená „brada“. Pásek má spojení s tělem posazeno trochu níž a je to fajn řešení (mrkněte na obrázky). Tohle opravdu ocení hlavně lidé s velkýma rukama. U Mi Band 4 mám pocit, že mě řemínek drží spíš na bocích zápěstí. U nové generace je trochu víc cítit přítlak senzorů na kůži. Na tomto místě rozhodně pochvala. Originální řemínek má mimochodem spoustu dírek a náramek padne na ruku dřevorubci i křehké ženě či dítěti.

Společné fotografie

Na všech snímcích, na kterých jsou zachycené oba náramky na zápěstí, je vlevo nový Xiaomi Mi Band 5 a vpravo starší Mi Band 4. Výjimkou je úplně poslední fotka v článku.

zapínání

Nabíječka přiskočí sama

K designu, který za sebou zanechává staré zvyky, je třeba připočíst i konektor pro nabíjení. Namísto dosavadní zacvakávací „vaničky“ jsme se dočkali magneticky připínacího válečku. Ten naprosto spolehlivě zaparkuje ke kontaktům se správnou polaritou téměř z jakékoli blízké pozice. Magnet je dost silný na to, aby na správné místo přiskočil i z celkem velké dálky, a pak i dobře drží při nabíjení. Měl jsem trochu obavu, že to bude celé „vachrlaté“, ale nabíječka drží perfektně. Náramek přitom nemusí ven z řemínku. Oproti starším nabíječkám je k dispozici také několikanásobně delší kabel. Tady se objevila další otázka: Budou nabíječky zaměnitelné. Odpověď je znovu ne. Konektory jsou sice stále stejné, ale nová magnetická nabíječka nenajde u starších náramků potřebný protipól pro připnutí. Při sevření v prstech nicméně nabíjí, kdyby to někomu přišlo někdy vhod. No a nový náramek do staré nabíječky nedostanete ze stejných důvodu jako u řemínků.

profily řemínků

Připomeňme si základní parametry Xiaomi Mi Band 5 (v porovnání s Mi Band 4)

Mi Band 4 Mi Band 5
velikost displeje 0,9 palce 1,1 palce
rozlišení 120 x 240 px 126 x 294 px
barometr NE ANO
spánek běžný běžný + REM + zdřímnutí
baterie 110 mAh 125 mAh
udávaná výdrž 20 dní 20 dní, 14 s NFC
PAI skóre NE ANO
sportovní režimy venkovní běh
běžecký pás
venkovní cyklistika
chůze
volný styl (posilování)
plavání
venkovní běh
běžecký pás
venkovní cyklistika
interiérová cyklistika (spinning)
chůze
eliptický trenažer
veslařský trenažer
jóga
skákání přes švihadlo
plavání
volný styl (posilování)

Systém a aplikace na novém levelu

I když pominu nové avizované funkce pro sportování a zdravotní analýzu (rozebírám o kus dál), systém se v Xiaomi Mi Band 5 oproti předchůdcům opravdu zlepšil. Zaprvé mi přijde, že běží plynuleji. I přesto, že se musí vypořádat s více položkami v menu a také procesy na pozadí, jsou animace a přechody o něco svižnější. Po stránce grafiky se systém dočkal téměř u všech položek nových ikonek. Jejich vzhled je na subjektivním posouzení každého uživatele. Já bych si osobně vybral mix ze staré i nové sady. Když už jsme u ikonek, tak pod položkou Více (u mě More) úplně zmizely a nahradil je obyčejný textový seznam. Uvidíme, jestli to bude natrvalo. S příchodem nových funkcí také došlo k „překopání“ a posílení menu. Mrkněte do tabulky, co náramek (i v porovnání s tím starším) nabízí.

Položky v rolovacím menu
Mi Band 4 Mi Band 5
ciferník ciferník
stav stav
srdeční tep srdeční tep
cvičení cvičení
počasí počasí
oznámení oznámení
více více
PAI
stres
dýchání
událost
cyklus

Co nepotřebuješ, to skryješ

Listování tak bohatou nabídkou pochopitelně není úplně pohodlné, takže je fajn, že v aplikaci lze položky nejen přehazovat mezi sebou, ale nepotřebné i skrýt. Trochu zvláštní je z mého pohledu přítomnost položky Více. Pod ní se ukrývají další funkce jako ovládání hudby, volba ciferníku nebo obecné nastavení. Chápu, že jde asi o výsledek snahy nepřeplňovat hlavní menu, ale dostat se třeba k volbě ciferníku je takto extrémně nepohodlné. U nového Mi Band však aplikace Mi Fit nabízí nové „Nastavení zástupce“ (ještě pár dalších položek je trochu divně přeloženo), ve kterém je možné volit nástroje do horizontálního listování (rolování vpravo a vlevo). Vedle ciferníku tak může hned ležet třeba nastavení, budík nebo časovač, což jsou položky, které v hlavním menu nejsou. Pro přehled opět přidávám soupis všech možností z nabídky jménem Více.

Položky v menu Více
Mi Band 4 Mi Band 5
nerušit nerušit
budík budík
hudba foťák
stopky hudba
časovač stopky
najít zařízení časovač
tichý / hlasitý režim najít zařízení
displej (ciferník) tichý / hlasitý režim
nastavení Alipay
světové hodiny
displej (ciferník)
nastavení

Nevíte, kolik je teď v Sydney?

Jak vidno, přibyly tři nové položky. Tou první je foťák, což není nic jiného, než dálková spoušť. Díky Bluetooth spojení je možné tlačítkem na náramku „cvakat“ fotky ve vzdáleném mobilu. Fajn řešení, když nemáte poblíž nikoho, kdo by vás vyfotil, a samospoušť vám přijde nepraktická. Další novou položkou je nastavení pro platby Alipay přes NFC. To zde rozebírat nebudu, věnuji tomu další kapitolu. Poslední novinkou jsou světové hodiny aneb hodiny v různých časových pásmech. V aplikaci si navolíte vybraná pásma a pak už můžete pohodlně sledovat, kolik hodin má teď tetička v Kanadě a brácha v Austrálii.

Zajímavou novinkou je také fakt, že v Xiaomi Mi Band 5 jsou interaktivní ciferníky. Alespoň jsem si nevšiml, že by u čtverky byly taky. U jednoho ze základních ciferníků je možné si vybrat sledovanou metriku do horní a spodní třetiny displeje. Po kliknutí na panel se potom rovnou otevírá obrazovka k dané funkci. Ciferníky mají nově i schopnost zobrazovat informace o počasí. Oblačnost, teploty i předpověď. To u starších Mi náramků určitě nebylo možné. Alespoň ne v rámci základního nastavení skrze aplikaci.

Notifikace na jedničku

Neduhem předchozích Mi Band náramků je (i když za to může podle všeho spíš aplikace Mi Fit) chybovost u upozornění. Další otázkou tedy bylo: Fungují správně notifikace? Musím říct, že jsem nezaznamenal absolutně žádný problém. V aplikaci jsem náramku přikázal, aby mi hlásil úplně všechno myslitelné, a on poslechl. Chodila mi upozornění na zprávy z Messengeru včetně krátkého náhledu, informace o přijatých e-mailech i s předmětem a dokonce i notifikace z Netatmo bezpečnostní kamery, že se před barákem něco šustlo. Náramku opravdu neuniklo absolutně nic. Což je postupem času celkem otravné a nedoporučuji se takto nechat bombardovat dlouhodobě.

Další otázka, která se týkala interaktivity, zněla: Jak je to s vyřizováním hovorů? Vzhledem k tomu, že náramek Xiaomi Mi Band 5 nemá mikrofon ani reproduktor, můžete rovnou zapomenout na komunikaci jen skrze něj. Odchozí hovor se také vyvolat nedá. Jedinou službu v tomto směru poskytuje náramek při příchozím hovoru. Ale také dost omezeně. Na výběr je mezi červeným telefonem pro ukončení hovoru, nebo ztlumením notifikace. Takže se z náramku hovor nedá ani přijmout „do telefonu“, což je škoda. Chápu, že zvedat hovor, když je telefon v kapse, je obecně nesmysl. Ale v kombinaci se sluchátky už by to smysl dávalo a při sportování by to jistě bylo hodně užitečné.

Nejdůležitější téma ze všech – NFC platby

Konkrétní otázka, která zajímá drtivou většinu potenciálních zájemců o náramek Xiaomi Mi Band 5: Půjde náramkem platit v Česku? Odpověď zní: Za současných okolností ne. Jak je vidno z předchozích tabulek, objevila se v menu nová položka Alipay. Jde o čínskou platební bránu, která má sice celosvětovou působnost, ale v ČR ji žádná banka nepodporuje. Funguje jen u některých konkrétních subjektů, které se zaměřují hlavně na asijské turisty. Na spolupráci náramku s kartami od spořitelny, komerčky nebo třeba rajfky tak můžete zapomenout. Zkoušel jsem se do Alipay infiltrovat s českou kartou, ale formulář pro její registraci mě s ní nepustil moc daleko.

Mi Fit zamítnuté Alipay

Z hlediska NFC plateb bude naprosto zásadní červencové představení globální verze Xiaomi Mi Band 5. Při něm se dozvíme, zda se do zbytku světa náramek vydá ještě s další platební platformou. Google Pay je asi utopie, ale něco funkčního i pro ČR by se snad vymyslet dalo. Alespoň třeba přes Revolut a podobné služby. Uvidíme. Po této události každopádně recenzi doplním. Všímaví zájemci o nový náramek jistě postřehli, že jsem vynechal službu UnionPay. Ta byla příslibem funkčnosti v Evropě, ale v aplikaci a ani v náramku po ní vůbec nejsou stopy. Buď se její nastavení nachází pod položkou Alipay, nebo je skryta kvůli regionální pozici aplikace či náramku. Zatím si tedy (minimálně do příchodu globální verze) musíme na lokálně funkční NFC platby nechat zajít chuť.

Xiaomi Mi Band 5 spoušť fotoaparátu

Více aktivit, více analýz

Pokud jste předchozí kapitoly nepřeskočili, tak víte, že se v Xiaomi Mi Band 5 nachází několik nových sportovních i zdravotních funkcí a navíc i pár senzorů. Pojďme si tedy postupně říct, co náramek umí a co konkrétně umí navíc na rozdíl od staršího bráchy. Centrem veškerých metrik je aplikace Mi Fit. Ta je k dostání zdarma v Obchodě Play a je z mého pohledu velmi povedená. Náramek v komunikaci s telefonem vlastně plní ve většině případů pouze roli senzoru a trackeru. Po sportovním výkonu se na jeho drobném displeji na chvilku zobrazí pár údajů jako kilometry, čas nebo spálené kilokalorie, ale pro hlubší analýzu je potřeba otevřít aplikaci.

Jako u dalších náramků, hodinek a aplikací je i tady přítomný motivační systém s plněním denních cílů. V drtivě většině případů jsou hlavní metrikou kroky. Pod jejich panelem se nachází rozbalovací nabídka se zdravotními analýzami. V případě Xiaomi Mi Band 5 jde o PAI, stres, spánek, menstruační cyklus a srdeční tep. Na obrazovce jsou také karty k tělesnému tuku a rovnováze, ale ty, jak předpokládám, s náramkem nekamarádí. Jak funguje bodování PAI? je jednou z dalších otázek. Systém PAI zjednodušeně řečeno trochu lépe porovnává sportovní výkony se srdečním tepem a je schopný říct, zda jsou aktivity efektivní a dostatečné pro udržení zdravého životního stylu. Musím se přiznat, že jakmile mi telefon sdělil, že pro první správně naměření je potřeba běžet 27 minut s tepovkou pod 153, testování této metriky jsem zatím vzdal. Aby vůbec tato recenze vznikla. Další položky jsem ale vyzkoušel. Kromě menstruačního cyklu, pochopitelně.

Xiaomi Mi Band 5 radí: nezapomínat na šlofíka!

Náramek (potažmo aplikace) umí ukázat analýzu spánku. Na snímcích můžete vidět, že jsem na tom nebyl poslední noci úplně nejlépe. Což se ukázalo i při měření stresových aspektů. Ty jsou u tohoto náramku nové. Novinkou pátého Mi Bandu je také to, že dokáže zanalyzovat i zdřímnutí přes den, k čemuž aplikace také přímo nabádá. Jestli jste si dneska ještě nedali „dvacet“, tak honem napravit. Na straně systému v náramku se pěkného vylepšení dočkaly obrazovky k tepu a krokům. Jsou zde kromě hlavních statistik také nové grafy. Když už jsme u kroků, můžeme přikročit k tělesným aktivitám.

V tabulce výše se můžete podívat, která nová měření aktivit přibyla a která zůstala ze staršího modelu. Z nováčků jsem osobně vyzkoušel skákání přes švihadlo a eliptický trenažer. U šlapání na trenažeru se po tak krátké době asi nedá moc posuzovat, jak dokonalé měření je. Ale funguje to. U švihadla mám podezření, že mi náramek jeden přeskok nepřiznal. Příště to budu muset zkusit s videorozhodčím. Celkem zajímavá otázka, která by mě osobně nenapadla a ukázala se jako velmi důležitá (dobrý příklad přínosu interaktivní recenze), byla: Jaký je rozdíl v měření mezi náramky? Když jsem tuto otázku dostal, našel jsem si, že mezi modely Mi Band 3 a 4 jsou údajně velké rozdíly například mezi hodnotami naměřených kroků. Nevím, který z náramků byl přesnější, nicméně u Mi Band 5 se rozdílnost znovu opakuje.

Takový rozdíl jsem nečekal…

S oběma náramky na rukou jsem vyrazil na krátkou procházku a nestačil jsem se divit, jak velký rozdíl v počtu naměřených kroků z toho byl. Na cca dvoukilometrové trase naměřil Mi Band 4 celkem 2565 kroků, zatímco Xiaomi Mi Band 5 jen 2388. Při nastavení denního cíle na deset tisíc kroků by tedy šlo o podstatný rozdíl. Nejsem schopný posoudit, který z náramků je blíž pravdě, ale počítejte každopádně s tím, že jestliže přejdete z modelu 4 na model 5, budete se muset víc snažit. Rád bych podotkl, že nastavení váhy a výšky jsem měl u obou náramků stejné, takže „papírovou“ délkou kroku to nebylo. Kilometry a čas náramky hlásily naprosto shodně. K venkovním aktivitám se vázala také otázka: K čemu je dobrý nový barometr? Výsledek jeho měření jsem zatím našel na jediném místě – na kartě s grafy úplně dole. Zobrazuje se tam převýšení naměřené při aktivitě.

Xiaomi Mi Band 5 v prstech

Výdrž vás asi nezklame

Xiaomi Mi Band má baterii s kapacitou 125 mAh a slibuje při běžném používání výdrž 20 dní. No a Jak dlouho vydrží na jedno nabití? Během urychleného testování jsem samozřejmě tuto hranici atakovat nemohl. Každopádně jsem ale náramek plně nabil a podrobil ho celkem běžným aktivitám a úkonům. Po cca dvoudenním používání ukazoval náramek 75 % baterie. Reálně se tedy bavme o výdrži na rozmezí jednoho až dvou týdnů, což je podle mě v pohodě. V mém případě se jistě projevily i neustálé notifikace a jinak jako vždy hodně záleží na množství a intenzitě spuštěných analýz a frekvenci sportování. A samozřejmě jasu displeje, ke kterému se váže obligátní otázka Jsou údaje dobře čitelné pod slunečními paprsky? Za mě ano. Zkoušel jsem všech pět úrovní a od trojky nahoru jsem neměl problém vidět na displeji vše potřebné i na přímém světle. Věřím, že pětka by byla dostačující úplně pro všechny.

Jedna z dalších otázek zněla: Jak je to s dosahem? V těsné blízkosti náramku s mobilem v kapse nebo v batohu samozřejmě není sebemenší problém. Snímání všech metrik probíhá v pořádku i při pohybu po domě s odloženým telefonem. Rozhodl jsem se otázku nenechat jen tak ležet a otestoval dosah alespoň tím nejjednodušším způsobem, kterým je hledání telefonu z náramku. Pro zápis uvádím, že čtvrtý Band byl spojen s Huawei P40 Pro a Xiaomi Mi Band 5 se Samsung Galaxy S20. Nevím, jak velkou roli v tom hrají samotné telefony, ale Mi Band 4 dokázal svého spojence rozezvonit i na vzdálenost cca 100 metrů. Dál už jsem ani nešel, to musí stačit třeba i na plavání v olympijském bazénu. K mému překvapení pak nový Mi Band 5 udržel spojení asi jen na poloviční vzdálenost, tedy padesát metrů. Osobně to nepovažuji za velký problém, ale pro někoho to překážka být může.

Cena a dostupnost Xiaomi Mi Band 5

Jak jsem několikrát zmínil, předmětem této recenze je (zatím) čínská verze náramku. Tu už lze sehnat v podstatě ve všech velkých čínských e-shopech v čele s Aliexpressem. Základní varianta s jedním řemínkem a nabíječkou se dá sehnat za cca 750 korun. Objednat si ale rovnou můžete větší balíčky s dalšími řemínky atd. Náramek vám dorazí s přednastavenou čínštinou, ale přepnutí do angličtiny je v aplikaci otázka několika vteřin. Předpokládám, že globální verze nabídne rovnou češtinu.

nový chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5

Závěrečné hodnocení Xiaomi Mi Band 5

Je mi jasné, že majitelé dřívějších modelů si pokládají zásadní otázku Má smysl přecházet z Mi Band 4 (nebo starších)? Záleží na tom, jestli vás zaujaly nové funkce a větší displej. Ten je opravdu příjemnější ovládat a nejen ciferník na něm vypadá lépe. Z funkcí bych vyzdvihl barometr užitečný pro cyklisty, běžce a turisty, měření stresu pro workoholiky a PAI analýzu pro lidi se strachem o zdraví. Suma sumárum bych doporučil náramek zakoupit, i kdyby nakonec u nás neuměl NFC platby. Bavíme se tady o zařízení za „tisícovku“, u kterého je posun k nové verzi finančně skoro zanedbatelný. A pokud hledáte chytrý náramek úplně poprvé, připlatit si pár stovek (až bude dostupná globální verze) za novější Xiaomi Mi Band 5 rozhodě bude dávat smysl. Jestli vám naopak nabídka sportovních funkcí nestačí, poohlédněte se asi po chytrých hodinkách.

Poznámka

Šestá generace Mi Band náramku je na světě. Můžete mrknout na recenzi.

Xiaomi Mi Band 4 Mi Band 5

Klady

+ Nové zdravotní a sportovní funkce
+ Chytřejší způsob nabíjení
+ Interaktivní ciferníky
+ Větší displej
+ Přizpůsobitelné menu

Zápory

– Globální verze je bez NFC, barometru a SpO2
– Rozdíl v přesnosti měření

Hodnocení redakce: 85 / 100 %

AKTUALIZACE: Co (ne)nabídne česká/globální verze?

V tabulce kladů a záporů si můžete jednoduše všimnout, které zásadní funkce náramek určený pro zbytek světa (za hranicemi Číny) nedostal. NFC zmizí z menu úplně a nebude mimo „domovskou“ zemi podporováno vůbec. Definitivně byly vyvráceny také spekulace o celosvětové podpoře nějakého chytrého asistenta. Žádný Google Assistant, žádná Amazon Alexa. Ze zatím neznámých důvodů z popisu Mi Band 5 pro globální trh zmizel i barometr. Můžeme tedy předpokládat, že dostupný nebude, i když mě teď nenapadá důvod, proč by v některých regionech nesměl být použit. U SpO2, které v globální verzi také není, je to trochu pochopitelnější. U takto specifických zdravotnických měření je potřeba hodně úředního běhání a certifikátů, což Xiaomi evidentně podstupovat nehodlalo. Celá situace s měřením SpO2 je trochu zamotaná i tím, že ani u čínské verze jsem výsledky v aplikaci nenašel. Dost možná je funkce nějak „natvrdo“ limitována regionálně.

Xiaomi Mi Band 5 globální česká verze

Čistě z technického hlediska je tedy jediným pozitivem zakoupení Xiaomi Mi Band 5 z globální distribuce okamžitý přístup k češtině. Ta se v oficiálním seznamu podporovaných jazyků nachází, takže nebude nutné ji složitě nahrávat jinak. Celosvětové představení pro mě bylo tedy zklamáním v tom smyslu, že zákazníci mimo Čínu nedostali vůbec nic navíc. Ba naopak. Přitom se Xiaomi při prezentaci pochlubilo, že do světa už míří 50 % produktů této značky a trhy mimo Čínu jsou pro firmu stále důležitější. Zatím jsme ale očividně stále na druhé koleji. I přesto obecně považuji Mi Band 5 za dobrého nástupce čtvrté generace, což je popsáno výše v samostatném odstavci v závěrečném hodnocení.

Xiaomi Ecosystem Product Launch 2020

Xiaomi Ecosystem Product Launch 2020

Koupit tady, nebo z Číny?

Dostávám nyní často i dotaz, zda bych si koupil čínskou verzi, nebo globální. Tato otázka by se dala považovat za obecnou u hodně produktů, které se prodávají levněji v zahraničních e-shopech a trochu dráž u nás. Pokud vám nesejde na trápení s reklamací (ty fungují i na dálku, ale s českým e-shopem je to prostě o něco snazší), spokojíte se s angličtinou, chcete ušetřit pár stovek a klidně si i pár týdnů počkáte, kupte náramek v cizině. Získáte navíc barometr a teoreticky i SpO2 a také alespoň malou šanci, že nějakým způsobem dostanete nějakou kartu do NFC brány. Jestli ale nechcete řešit absenci či složitější instalaci češtiny, spoléháte se raději na české obchody, zmíněné funkce vám chybět nebudou a o kousek vyšší cena vám nevadí, sáhněte po zdejší distribuci.

Buďme dál interaktivni

Právě jste dočetli interaktivní recenzi, která je z velké části postavená na zodpovídání dotazů od zvědavých čtenářů. I po jejím dokončení máte dál možnost otázky pokládat. Napište mi je do komentářů a já se pokusím je zodpovědět.

Tak co? Půjdete do nového Xiaomi Mi Band 5?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (52)