Xiaomi Mi Band 5 spatříme 11. června. Jak to bude s NFC v Česku?

Xiaomi Mi Band 5 informace o NFC

Očekávaný pokračovatel série chytrých náramků od Xiaomi se oficiálně ukáže 11. června. Nedávno to potvrdila přímo čínská firma. Jak se datum představení blíží, na povrch unikají k Mi Band 5 další a další spekulativní parametry. V posledních hodinách se objevila například informace o tom, že bude mít náramek funkci pro dálkové ovládání spouště fotoaparátu. Nejen nadšené české zákazníky ale samozřejmě zajímá primárně něco jiného – bude mít Xiaomi Mi Band 5 technologii NFC použitelnou i mimo Čínu? Zdá se, že tomu tak skutečně bude.

Xiaomi Mi Band 5 pry bude mit NFC

Pokud to nevíte, funkce NFC je potřeba například pro bezkontaktní platby za použití služeb jako Google Pay s nahranou platební kartou. Doposud měly náramky od Xiaomi tuto technologii povolenou jen pro území Číny a tamní platební portály, nový Mi Band 5 ale prý bude mít NFC funkční celosvětově. To může ještě více znásobit zájem o tyto náramky. Mezi další novinky má patřit senzor pro kontrolu okysličení krve a módy pro dalších pět sportů. Jde o jógu, eliptický trenažer, veslařský trenažer, indoor cyklistiku a skákání přes švihadlo. Další významnou změnou prý bude také zvětšení displeje, z 0,95 palce na 1,2 palce.

Je pro vás přítomnost NFC rozhodující?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)