Xiaomi Mi Band 5 se oficiálně ukázal světu. Kolik tu stojí a co umí?

Xiaomi Mi Band 5 globální verze

Čínská společnost Xiaomi před několika minutami dokončila celosvětovou prezentací nových kousků chytré elektroniky. Mezi ostře sledovanými produkty pochopitelně nechyběl ani fitness náramek Xiaomi Mi Band 5, jehož globální specifikace budou hrát významnou roli při rozhodování o koupi u velké spousty zájemců. Stěžejním parametrem je přitom funkční NFC na území Evropy potažmo ČR. V tomto ohledu máme pro dychtivé čtenáře špatnou zprávu. Zatímco v námi nedávno recenzované čínské verzi Mi Band 5 je NFC z hlediska plateb určeno pro AliPay a UnionPay, v globální variantě není tato technologie vůbec. Xiaomi se o ní při uvedení ani nezmínilo, což je asi definitivní potvrzení její absence. Obdobně jsou na tom bohužel další dvě zajímavé funkce, o kterých se mluvilo, ale zůstaly platné jen pro čínský trh.

Celou produktovou prezentaci doplnila také informace o napojení produktů na chytré asistenty Google Asistent a Amazon Alexa. Firma ale měla evidentně na mysli domácí prvky. V případě globální verze náramku Xiaomi Mi Band 5 o nich ale také nepadlo ani slovo, takže i tato spekulace byla vyvrácena. Náramek určený pro celosvětový trh bude bez hlasových asistentů. Scházela také zmínka o funkci označované jako SpO2, což je analýza saturace kyslíku v krvi. Tu jsme zatím během recenzování čínské verze neobjevili a pravděpodobně je limitována regionem. U globální verze náramku zřejmě nebude vůbec propagována.

Co se týká cen, tak globální verze Xiaomi Mi Band 5 bude začínat na částce 34,99 eur, což je ovšem pouze “early bird” nabídka pro ty nejrychlejší. A navíc není jasné, v kterých regionech. Předpokládáme, že ČR se to asi týkat nebude. Standardně má pak náramek stát 39,99 eur, což je v přepočtu lehce přes tisíc korun. Pochopitelně bez případných dalších daní. Náramek bude v celosvětové verzi obsahovat také češtinu. Což je v tento moment pro běžného tuzemského uživatele vlastně jediná významná výhoda oproti čísnké verzi, která se dá přepnout pouze do angličtiny.

Co říkáte na specifikace globální verze Mi Band 5?

Zdroj: YT Xiaomi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)